główne_fotolia_110977064

Przedsiębiorstwa, które posiadają hale przemysłowe lub magazynowe, zmagają się często z problemem wygrodzenia ich części na inne cele, takie jak specjalny proces produkcyjny, wymagający odpowiednich warunków, utrzymanie odpowiedniej temperatury czy wpływ czynników zewnętrznych. Wyposażone w duże otwory transportowe hale są kosztowne pod względem ubytków ciepła, a drzwi stanowią barierę dla płynności ruchu. Zastosowanie kurtyn paskowych PCV pozwala ograniczać straty oraz bezpiecznie i tanim kosztem wydzielać poszczególne strefy pomieszczenia.

Kurtyny paskowe – podstawowe zastosowanie

Miejsc, w których kurtyny PCV znajdują zastosowanie, jest wiele. Służą do wygradzania hali, pomieszczenia lub części obiektu, jednocześnie zachowując płynność ruchu. Najczęściej kurtyna paskowa PCV służy jako:

  • wydzielenie części hali lub magazynu,
  • bariera przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak deszcz czy wiatr,
  • ograniczenie emisji czynników szkodliwych z innych stanowisk, np. hałas lub promieniowanie,
  • utrudnienie dostępu insektom lub szkodnikom,
  • pasy PCV pozwalają również na zachowanie temperatury w pomieszczeniu.

Kurtyny PCV są chętnie stosowane w miejscach, gdzie odbywa się transport: wymiana powietrza pomiędzy obszarami jest zredukowana do niezbędnego minimum, w przeciwieństwie do drzwi lub bram, które wymagają pełnego otwarcia, w przeciągu dłuższego czasu.

Kurtyny PCV do wydzielania stref na halach produkcyjnych

Kurtyna paskowa PCV służy głównie do oddzielenia poszczególnych stref na hali, w przypadku konieczności zabezpieczenia właściwych warunków środowiskowych. Najczęstszymi procesami produkcyjnymi, które wymagają oddzielenia stref są spawanie lub lakierowanie. Zastosowanie pasów PCV eliminuje rozprzestrzenianie się hałasu, promieniowania i szkodliwych zanieczyszczeń na halę. Innym przykładem może być konieczność zapewnienia klimatyzowanego, czystego stanowiska do badań, z zastosowaniem wrażliwej aparatury z czujnikami optycznymi. Wydzielenie stanowiska za pomocą kurtyny PCV pozwala na ograniczenie zapylenia, przy jednoczesnym, bezproblemowym dostępie do aparatury.

Kurtyna do chłodni – zapewnieniem właściwych warunków przechowywania

W przypadku towarów, które muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki przechowywania, wszelkie wahania temperatury mogą wiązać się z dużymi stratami finansowymi, spowodowanymi utratą właściwości przechowywanych produktów. Kurtyna do chłodni skutecznie eliminuje ten problem, ograniczając wymianę powietrza zimnego i ciepłego do minimum.

Pasy PCV przy rozładunku lub załadunku towarów

Odwrotną, niż chłodnie sytuację można zaobserwować na halach magazynowych i produkcyjnych, gdzie część pomieszczenia służy do załadunku lub rozładunku towaru. Zastosowanie kurtyn paskowych na hali produkcyjnej lub halach magazynowych pozwala na zmniejszenie deficytu ciepła, potrzebnego do ogrzewania pomieszczeń. Zamontowanie kurtyny PCV bezpośrednio na wjeździe nie tylko ogranicza straty ciepła, ale również zabezpiecza halę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak wiatr, deszcz lub opady śniegu. Kurtyny paskowe nie utrudniają przy tym transportu ani nie wymagają skomplikowanych – jak w przypadku bram i drzwi – zabiegów przy otwieraniu.

Kurtyny PCV to skuteczny i tani sposób na oszczędzanie energii cieplnej na halach produkcyjnych i magazynowych. To również skuteczny sposób na szybkie wydzielenie przestrzeni do przechowywania towarów wrażliwych lub realizacji produkcyjnych procesów specjalnych. Można je stosować zarówno na dużych powierzchniach, takich jak bramy transportowe lub wygrodzone duże połacie hali, ale również w otworach drzwiowych, śluzach lub przy pojedynczych stanowiskach pracy. Uniwersalność pasów PCV sprawia, że znajdują one coraz to nowsze zastosowanie na halach produkcyjnych i w magazynach.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array