typ-sylwetki

Chcesz zacząć dopasowywać ubrania do typu swojej sylwetki? Zastanawiasz się, jaki typ figury posiadasz? Sprawdź!

Typ sylwetki a garderoba

Każda kobieta powinna znać typ swojej figury, by móc dobierać do niej idealną garderobę. Dzięki odpowiednio dobranym ubraniom można stworzyć wyjątkowe stylizacje, które podkreślą atuty i ukryją drobne mankamenty. Odpowiednio dobrana stylizacja pozytywnie wpłynie również na samopoczucie i z pewnością doda Ci pewności siebie.

Jakie są typy sylwetki?

Aby móc określić typ swojej sylwetki warto poznać swoje wymiary. Koniecznie zmierz obwód swoich ramion, biustu, talii i bioder. Jeśli zależy Ci na pełniejszej ocenie swojej sylwetki zmierz również obwód ud w najwęższym i najszerszym punkcie oraz obwód łydek. Pierwszym etapem określania swojej sylwetki jest określenie na podstawie wymiarów, czy sylwetka jest drobna, średnia pełna czy też puszysta.

Następnie należy określić typ sylwetki. Wyróżnia się ich pięć: klepsydra, prostokąt, trójkąt, odwrócony trójkąt i koło. Warto zaznaczyć, że każdy z tych typów jest niezwykle kobiecy i przy odpowiedniej stylizacji może prezentować się jeszcze lepiej. Warto zatem zaakceptować swój typ sylwetki i dobierać ubrania, w taki sposób, by czuć się w swoim ciele jeszcze bardziej wyjątkowo.

Klepsydra

Nazwa tego rodzaju sylwetki nie wzięła się znikąd. Twoja figura kształtem przypomina klepsydrę. Posiadasz ramiona i biodra mniej więcej tej samej szerokości. Do tego zaokrąglone biodra, widoczna talia i średni bądź duży biust. Przez wiele osób sylwetka klepsydry uważana jest za niemal idealną. Jest to zasługa równych proporcji między górną a dolną częścią ciała. Szerokość ramion i bioder różni się zazwyczaj o zaledwie kilka centymetrów. Przykładem tego typu sylwetki była Marylin Monroe, a obecnie Beyonce.

Trójkąt

Kolejnym typem sylwetki jest sylwetka trójkąt. Figura tego typu charakteryzuje się szerszymi niż biodra ramionami i średnim bądź małym biustem. Najszerszą częścią ciała jest miednica i to na niej skupia się cały ciężar ciała. Często ze względu na szerokie biodra talia jest mocno zaznaczona. Taką sylwetkę posiada między innymi Jennifer Lopez.

Odwrócony trójkąt

Kolejnym typem figury jest odwrócony trójkąt. Cechami tej figury jest brak wcięcia w talii i zdecydowanie szersze ramiona niż biodra. Posiadaczki tego rodzaju figury mogą natomiast pochwalić się wyjątkowo szczupłymi nogami, które warto podkreślać w stylizacjach. Najczęściej posiadają również duży bądź bardzo duży biust. Przedstawicielką tego typu sylwetki jest na przykład Cameron Diaz.

Prostokąt

Prostokąt to typ figury, w którym zarówno ramiona, biust, jak i biodra mają mniej więcej taki sam rozmiar. Talia jest prawie niewidoczna, a pośladki są niewielkie i dość płaskie. Ciężar ciała rozkłada się równomiernie. Przedstawicielką tego typu sylwetki jest Anja Rubik.

Koło

Koło to sylwetka, w której ciężar ciała znajduje się w środkowej części sylwetki. Charakteryzuje się tym, że piersi i brzuch są zdecydowanie większe niż obwód bioder i ramion. Dodatkowo kobiety z tego typu figurą posiadają duży bądź bardzo duży biust, a także wystający brzuszek. Biodra są wąskie i często wydają się być nieproporcjonalne do reszty sylwetki. Tego typu sylwetkę posiada między innymi Catherine Zeta-Jones.

Jaki są idealne wymiary kobiecej sylwetki?

Jeszcze nie tak dawno za idealne wymiary kobiety uważano słynne 90-60-90, czyli 90 cm w ramionach i biodrach oraz 60 cm w talii. Jednak w realnym życiu mało kobiet może pochwalić się tego typu wymiarami. Budowa ciała jest czymś, na co nie ma się zbyt dużego wpływu, dlatego warto zaakceptować swoje ciało takim, jakim jest i nie przejmować się „nieidealnymi wymiarami”.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *