jakiesazaletygotowanianapatelniwokwporownaniudotradycyjnychpatelni_wp

Patelnie wok są niezwykle praktyczne i znajdują zastosowanie w każdej kuchni. Można w nich przygotować tradycyjne dania, jak i potrawy kuchni świata. Czy patelnie wok są lepsze od tradycyjnych? Jakie możliwości dają w porównaniu do zwykłych patelni?

Co można zrobić na patelni wok?

Patelnie wok mają niezbyt szerokie, okrągłe dno i wysokie ścianki. Są znacznie głębsze od tradycyjnych patelni, dzięki czemu można przygotować w nich o wiele więcej dań. Łatwiej wymieszać składniki i mieści się w nich o większa ilość dania niż w zwykłej. O ile na patelniach tradycyjnych przyrządza się głównie dania smażone lub duszone, tak patelnie wok dają dodatkowe możliwości.

Jakie? Bez trudu przygotujesz na niej różnego rodzaju dania mięsne, rybne, smażone na głębokim oleju, duszone, a nawet gotowane na parze. Patelnie wok kojarzone są przede wszystkim z daniami kuchni chińskiej, japońskiej i wietnamskiej, z powodzeniem zrobisz na nich także risotto, gulasz, smażone warzywa, a nawet frytki!

Patelnie wok idealnie sprawdzają się do dań, które smaży się krótko i w wysokiej temperaturze. Wszelkie potrawy gotowane i duszone pod pokrywką również wychodzą świetnie na patelni wok. W ofercie tefal.pl znajdziesz różne patelnie wok, które możesz wykorzystać w swojej kuchni.

Patelnie wok z oferty tefal

Patelnie wok marki Tefal są mają wiele zalet. Wykonane są z materiałów bezpiecznych dla zdrowia i nie wpływających negatywnie na jakość przyrządzanych na nich potraw. Jest tutaj patelnia wok na indukcję i każdy inny rodzaj kuchenki. Nieprzywierające i trwałe powłoki, jakimi pokryte są te patelnie, nie tylko pomagają w przygotowaniu dań, które nie się nie przypalają, ale ułatwiają też późniejsze mycie tych naczyń.

Patelnie wok wyposażono w praktyczne funkcje, jak np. wskaźnik Thermo-Signal, dzięki którejwiesz, kiedy możesz zacząć smażenie w najbardziej optymalnej temperaturze.

Praktyczne patelnie wok zwiększają Twoje możliwości w kuchni – można przygotować na nich o wiele więcej dań niż na patelniach tradycyjnych. Jeżeli lubisz eksperymenty kulinarne, zainwestuj w dobrą patelnię wok, tym bardziej, że przygotujesz na niej również wiele tradycyjnych dań.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array