2f2236c8851d76e3290c4f3d4a456b7f

Osobę, która została objęta wywłaszczeniem nieruchomości, najbardziej powinno interesować odszkodowanie, które może dostać z tego tytułu. Aby cała procedura była legalna, musi nastąpić wypłata odszkodowania – w Polsce nie można wywłaszczyć nikogo, bez wypłacania ekwiwalentu pieniężnego. Co ważniejsze, w naszym państwie, osoba wywłaszczona ma realny wpływ na całą procedurę wywłaszczenia a także na kwotę, jaką uzyska. 

1. Co to jest i na czym polega wywłaszczenie nieruchomości?

2. W jakich sytuacjach może dojść do wywłaszczenia nieruchomości?

3. Jakie odszkodowanie jest należne dla osoby mającej prawa własności do nieruchomości?

4. Jak negocjować odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości?

5. Gdzie znaleźć pomoc w negocjowaniu odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości?

Co to jest i na czym polega wywłaszczenie nieruchomości?

Wywłaszczenie to jest proces, który może nastąpić na rzecz właściwej jednostki samorządu terytorialnego albo Skarbu Państwa. Wywłaszczenie może także nastąpić chociażby na rzecz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Wód Polskich czy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Warto wiedzieć, że wywłaszczenie następuje w trakcie procesu administracyjnego, który prowadzony jest przez wojewodę lub odpowiedniego starostę powiatowego. Celem wywłaszczenia jest pozbawienie bądź ograniczenie prawa użytkowania wieczystego lub innego prawa rzeczowego a także ograniczenie praw w gospodarce nieruchomościami.

W jakich sytuacjach może dojść do wywłaszczenia nieruchomości?

Jeżeli twoja nieruchomość znajduje się w lokalizacji inwestycji celu publicznego lub może być wykorzystana na rzecz jednostki samorządu terytorialnego, to może grozić ci wywłaszczenie. W jakich sytuacjach najczęściej dochodzi do wywłaszczenia? Zawsze są to cele publiczne: budowa drogi, linii kolejowej, lotniska, zbiornika przeciwpowodziowego. Celem wywłaszczenia prawa użytkowania wieczystego zawsze musi być cel publiczny, to stanowi przesłankę legalności całego projektu.

Jakie odszkodowanie jest należne dla osoby mającej prawa własności do nieruchomości?

Jak duże odszkodowanie należy się za wywłaszczenie nieruchomości? Wszystko zależy tak naprawdę od tego, w jakim miejscu znajduje się nieruchomość, jak duża jest, jak kształtują się ceny w okolicy czy też jakie jest przeznaczenie nieruchomości (inną kwotę zaproponują za dom a inną za oborę itd.). Ze względu na tak wiele czynników cenotwórczych często dochodzi do pomyłek i rzeczoznawcy uznają ceny niekorzystne dla właścicieli domów. W takich przypadkach zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie negocjowanie odszkodowania.

Jak negocjować odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości?

Jak negocjować odszkodowanie za wywłaszczenie nieruchomości? Najlepiej zrobić to z pomocą kancelarii prawnej, która zbada legalność całego procesu i ustali obiektywną wartość nieruchomości. Wartość, która będzie korzystna dla właściciela domu, nie będzie zaniżona. W razie potrzeby kancelaria wnosi środki zaskarżenia, których zadaniem jest zakwestionowanie nieprawidłowej wartości podanej przez rzeczoznawcę. 

Gdzie znaleźć pomoc w negocjowaniu odszkodowania za wywłaszczenie nieruchomości?

Jeżeli grozi ci wywłaszczenie nieruchomości to w negocjowaniu odszkodowania z pewnością będziesz potrzebował odpowiedniego wsparcia, dzięki któremu uzyskasz większą kwotę. W tym celu warto zdecydować się na pomoc ze strony kancelarii prawnej, która specjalizuje się właśnie we wywłaszczeniach. Dzięki temu będziesz w stanie uzyskać więcej dzięki wielu czynnościach, które będą mogły zostać wykonane. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array