kaszkadladziecka

Rozszerzanie diety niemowlaka warto wprowadzać między innymi przy pomocy pożywnych kaszek. Wytwarzane z pełnowartościowych, starannie wyselekcjonowanych zbóż, mogą stanowić bardzo dobre źródło węglowodanów, błonnika, ale również witamin i mikroelementów. Skąd wiedzieć, która kaszka będzie najlepszym wyborem?

Postaw na urozmaiconą dietę swojego dziecka

W zależności od sposobu karmienia, naturalnie czy mlekiem modyfikowanym, dietę niemowlaka rozszerza się po 4. lub po 6. miesiącu, włączając stopniowo produkty o nieco gęstszej od mleka konsystencji i odmiennym składzie. Zaleca się, aby wprowadzać nowe pokarmy w kilkudniowych odstępach w celu zaobserwowania ewentualnych pierwszych objawów alergicznych. Jeśli jednak maluch pozna nowe smaki, warto dbać o to, by codziennie otrzymywał nieco inne kaszki dla niemowląt. Dostępne są zarówno kaszki bezmleczne, jak i mleczne – różniące się przede wszystkim składem i sposobem przygotowania. Dziecko w tym okresie powinno poznawać jak najwięcej różnych rodzajów zbóż oraz smaków i kaszki świetnie w tym pomagają. Dzięki różnorodności diety niemowlęta są bardziej skłonne do eksperymentowania z nowymi smakami, a co za tym idzie – w przyszłości dużo łatwiej jest pracować nad wyrobieniem w nich prawidłowych nawyków żywieniowych. Dobrym wyborem może być kupowanie kaszek w bardziej opłacalnych zestawach zawierających na przykład po jednym opakowaniu z każdego smaku dostępnego w danej wersji kaszki.

Jakie kaszki dla dzieci warto mieć?

Rozmaite dostępne w sklepach i aptekach kaszki dla dzieci mają przede wszystkim różny skład jakościowy – są na bazie mleka modyfikowanego lub bez niego, przez co można je podawać z wykorzystaniem specjalnego mleka na przykład niemowlętom uczulonym na białka mleka krowiego. W kaszkach używa się różnych zbóż – ryżu, kaszy manny, owsa czy mieszanki pełnych ziaren. Dzięki temu łatwiej urozmaicać dietę niemowlęcia, ale również dopasowywać ją do potrzeb malucha, na przykład eliminując zboża, na które ma on uczulenie. Kaszki świetnie sprawdzają się jako ostatni wieczorny posiłek. Wysoka zawartość węglowodanów zapewnia podaż energii potrzebną, by nie budzić się na nocne karmienie zbyt często, a jej gęsta konsystencja pozwala smacznie spać z uczuciem pełnej sytości.

Jak wybrać kaszkę?

Początkowo warto wybierać spośród produktów oznaczonych jako te po 4. miesiącu, by z czasem, gdy dziecko skończy 6. miesiąc, a potem 12., móc podawać mu kaszki z tej gamy produktów przeznaczonej dla starszych dzieci. Kaszki bezmleczne i bez dodatków smakowych można z biegiem czasu, przestrzegając kalendarza rozszerzania diety, uzupełniać o świeże rozdrobnione owoce, lub podawać w naturalnej formie, by oswoić dziecko z takim łagodnym smakiem. Kaszki dla niemowląt od najlepszych producentów biorą pod uwagę zalecenia dotyczące rozszerzania żywienia, dlatego w ich smakowych wersjach dominują te owoce i smaki (np. czekolada), które można już podawać dziecku, które osiągnęło dany wiek. Ważne jest, aby wybierać produkty od renomowanych producentów – takich, którzy dbają, aby w ich kaszkach znajdowały się wyłącznie starannie wyselekcjonowane składniki i którzy zwracają uwagę na brak dodatku cukru, barwników czy konserwantów do swoich produktów, aby skład kaszki był jak najbardziej naturalny i nieszkodliwy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array