pexels-vecislavas-popa-1669799

Z jednej strony kuszą Cię reklamy niezwykle wygodnych inteligentnych domów, ale z drugiej strony wciąż się wahasz, czy opłaca się inwestować w tak wiele funkcji, bez których teraz świetnie sobie radzisz? Wiele osób twierdzi, że to już nasza bliska przyszłość. Nowoczesne systemy i funkcjonalne urządzenia pomagają z łatwością okiełznać domowe obowiązki. Jeżeli tylko zaczniesz je na co dzień stosować, prawdopodobnie bardzo szybko okaże się, że życie z nimi jest prostsze i przyjemniejsze. Raz odkryta automatyka budynkowa zwykle zostaje z człowiekiem już na zawsze – ciężko zrezygnować z zapewnianych przez nią korzyści, których naprawdę jest mnóstwo.

Automatyzacja ułatwia życie – sterowanie domem z telefonu

Nowoczesne technologie automatyzujące sprawiają, że niektóre codzienne obowiązki mogą być o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Te opcje szczególnie spodobają się przede wszystkim tym, którym często zdarza się o różnych rzeczach zapominać. Dzięki specjalnym systemom problem niedomkniętych drzwi czy pozostawionych przez pośpiech odsłoniętych zasłon zniknie. Światła w całym domu będą wyłączane automatycznie, a rolety same się zamkną, gdy wszyscy wyjdą na zewnątrz. Każdą funkcją można sterować z telefonu. Wszystkie domy inteligentne są połączone z aplikacjami, które bez żadnych problemów działają nawet na odległość, gdy jesteś w pracy, robisz zakupy w supermarkecie albo właśnie odpoczywasz na nadmorskiej plaży.

Funkcjonalne panele

Jeżeli natomiast mimo wszystko nie jesteś jeszcze gotowy na aż taką automatyzację codziennego życia, zawsze pozostanie Ci do wyboru obsługa poszczególnych systemów z poziomu włączników, tyle że nieco innych od tych, jakie do tej pory występowały w twoim domu. Przy pomocy nowoczesnych paneli jesteś w stanie zarządzać każdym systemem na wiele różnych sposobów. Zamiast zwyczajnie zasłonić rolety lub je odsłonić, możesz zasłonić je tylko do połowy albo od razu zdecydować się na odsłonięcie wyłącznie jednego okna. Kontrolujesz poziom światła w pomieszczeniach i poziom temperatury. Ciekawych funkcji jest oczywiście znacznie więcej. Ważne, abyś na spokojnie się z nimi zapoznał i nauczył się ich używać, jednocześnie przekazując tę wiedzę pozostałym domownikom, by każdy mógł w pełni korzystać z potencjału inteligentnego domu.

Nowoczesność równa się spokój

Priorytetowym celem większości osób decydujących się na wprowadzenie różnych inteligentnych rozwiązań jest przeważnie podwyższenie poziomu bezpieczeństwa obiektu mieszkalnego. Warto, jednak również pamiętać, że smart homes oferują spokój nie tylko na takiej płaszczyźnie. Inteligentne domy, o ile zostaną właściwie zintegrowane i zaprojektowane, działają niemalże same. Oczywiście to Ty je obsługujesz, ale większość czynności możesz od razu zaprogramować, aby potem nie musieć za każdym razem pamiętać o zasłonięciu rolet, przygaszeniu wszystkich świateł i wyłączeniu wszystkich urządzeń przed wyjściem z domu bądź udaniem się na nocny spoczynek.

Domownicy tworzą więc swego rodzaju harmonogramy dla swoich inteligentnych domów, by różne urządzenia uruchamiały się w wyznaczonych porach samodzielnie albo właśnie kończyły swoje działanie lub samoistnie zmieniały pewne ustawienia. W razie, gdyby doszło do chęci zmiany ustawień, bez trudu można to oczywiście zrobić. Inteligentne systemy nieraz zresztą same reagują na różne zmiany i uczą się do nich dostosowywać. Nie będą więc na przykład uruchamiać systemu nawadniania trawnika w momencie, gdy zacznie padać silny deszcz.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array