gebala

Budowa domu to bardzo złożony i pracochłonny proces. Aby powstawanie konstrukcji przebiegło bez niespodzianek, ważne jest wybranie odpowiedniej firmy budowlanej, jak i zaopatrzenie się w najważniejsze materiały budowlane. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się, które materiały budowlane będą niezastąpione i najbardziej potrzebne w trakcie powstawania budowli. Jakiego materiału używa się do budowy domów z betonu, cegły wapienno-piaskowej, cegły? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w niniejszym artykule.

Zadbaj o solidną konstrukcję – materiały do budowy domu

Beton komórkowy — Do budowy nowej konstrukcji można użyć betonu komórkowego. Beton komórkowy, znany również jako gazobeton, to materiał budowlany izolujący akustycznie i termicznie. Składa się on z mieszanki wapna, cementu, piasku kwarcowego, wody i niewielkiej ilości proszku aluminiowego. Z betonu komórkowego można również tworzyć bloczki, które cechuje także to, że jest lekki. Pustaki z gazobetonu stosuje się do budowy ścian nośnych, konstrukcyjnych oraz działowych.

Cement i wapno — Zaprawę cementową można stosować na wiele różnych sposobów. Każdy, kto posiada dom, nieuchronnie styka się z zaprawą murarską. Stanowi ona podstawę dla wielu materiałów budowlanych, takich jak beton, zaprawa i tynk. Ze względu na wysoką dostępność wapno jest bardzo popularne w budownictwie. W tej dziedzinie znalazła najszersze zastosowanie i może służyć do radykalnie różnych zadań końcowych. Wapno pozyskuje się z naturalnych skał, w których występuje węglan. Skały te obejmują skałę muszlową, wapień i kredę. Wapno jest najczęściej wykorzystywane w budownictwie do następujących celów:

  • Jako składnik do izolacji
  • Tynki ścienne
  • Bielenie różnych elementów
  • Do poprawy elastyczności zapraw

Ceramika budowlana — to cegły, dachówki, klinkier, kafle, kafle piecowe i rury gliniane. Najważniejszym surowcem do produkcji jest glina, która spieka się podczas obróbki termicznej (wypalania). Wśród ceramiki budowlanej wyróżniamy: cegły różnego rodzaju, pustaki oraz płytki klinkierowe. Z pewnością to jeden z najważniejszych elementów podczas budowy domu i należy się w niego zaopatrzyć, gdyż z pewnością będzie nam potrzebny w dużych ilościach.

Izolacje — w odpowiednio ocieplonym domu mamy zapewniony komfort zarówno w zimie, jak i w lecie, podczas dokuczliwych upałów. Od naszych konkretnych potrzeb, a także od środków finansowych zależy wybór odpowiednich rozwiązań i materiałów. Dobra izolacja stała się niezbędna, jeśli chodzi o środki oszczędzania energii. Wełna mineralna jest najczęściej stosowanym materiałem izolacyjnym ze względu na swoją ekonomiczność oraz łatwość użytkowania. Wełna skalna wytwarzana jest z bazaltu i stosowana jest coraz częściej do ociepleń dachów, natomiast wełna szklana wytwarzana jest z piasku kwarcowego i też może posłużyć do ocieplenia dachu w naszym nowo wybudowanym domu.

Kruszywa budowlane – kruszywa budowlane Bielsko „Gębala” oferują w swojej ofercie dla klientów piasek, żwir oraz kruszywa dolomitowe (grys, kliniec, tłuczeń, kamień łamany, pospółka, mieszanki oraz kamień hydrotechniczny). Kruszywo jest jakże ważnym elementem budowlanym. Możemy je wykorzystać do stworzenia np. podjazdu do garażu. Możemy też je wykorzystać do wypełnienia przestrzeni wokół domu, kruszywo może stworzyć świetną kompozycję z kwiatami lub krzewami. Mogą też służyć do drenażu lub jako podkład dla betonu.

Jakich materiałów użyć do wykonania trwałej konstrukcji dachu?

Wybór materiału na pokrycie dachu zależy przede wszystkim od nachylenia dachu, jego konstrukcji, budżetu, osobistych preferencji oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

  • Folia dachowa – folie i membrany dachowe chronią konstrukcję dachu i termoizolację przed zawilgoceniem, np. w sytuacji gdy dach zostanie uszkodzony.
  • Kominy – nasady kominowe, osłony deszczowe i ceramiczne systemy kominowe.
  • Pokrycia dachowe – Dachówki betonowe doceniane są przede wszystkim za wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Jeśli wybierzemy grubą blachodachówkę cynkowaną z obu stron oraz z kilkoma warstwami lakieru, uzyskamy wykończenie odporne na działanie wody i wilgoci, korozję, promieni.
  • Papy – wyróżniamy dwa rodzaje pap dachowych i są to: papy podkładowe – cieńsze, układane jako pierwsza warstwa, z wierzchu pokryte talkiem lub drobnoziarnistą posypką, oraz papy wierzchniego krycia – wykończone grubszą posypką mineralną, stanowiące właściwe pokrycie dachowe. Te drugie, w wersji z mocnymi osnowami, mogą być wykorzystywane także jako jednowarstwowe (bez podkładowej).

Na spodzie każdej papy znajduje się cienka folia adhezyjna, która chroni zwiniętą w rolkę papę przed sklejeniem. Podczas zgrzewania pod wpływem temperatury samoczynnie wtapia się ona w mieszankę bitumiczną.

Elewacja i system dociepleń do Twojego domu

Budując nowy dom lub remontując mieszkanie, bardzo ważny jest odpowiedni dobór materiałów budowlanych — nie inaczej jest z systemem dociepleń. W zależności od rodzaju elewacji dostępne są różne materiały izolacyjne. Tynk jest materiałem złożonym składającym się głównie z cementu, gipsu i wapna, do którego można dodać substancje uzupełniające, takie jak piasek lub włókna, aby uczynić go bardziej stabilnym i zwartym. Tynk nakłada się najczęściej w dwóch lub trzech warstwach, przy czym pierwsza zawiera piasek, cement i gips lub wapno, a ostatnia jest bogatsza w wapno, tworząc w konsekwencji gładką i twardą powierzchnię. Styropian jest jednym z najpopularniejszych materiałów izolacyjnych przy ociepleniu ścian, fasady i elewacji. Jest lekki, wodoodporny, łatwy w montażu i obróbce. Doskonale izoluje, a dzięki zastosowaniu coraz bardziej popularnych styropianów grafitowych warstwa izolacji może być cieńsza przy jednoczesnym zachowaniu parametrów dociepleniowych.

Wykończ budowę wnętrz jak profesjonalista

Do wykończenia wnętrz podstawowymi materiałami są płyty kartonowo – gipsowe oraz zaprawy i specjalistyczne kleje. Płyty gipsowo — kartonowe to jeden z najpopularniejszych materiałów stosowanych w budownictwie. Są uniwersalne — służą do budowy i wykańczania ścian oraz sufitów, są też chętnie wykorzystywane podczas prac remontowych. Zaprawy możemy wykorzystać do mocowania wielu rodzajów płytek. Istnieją także kleje do płytek, mogą być one stosowane w systemie dociepleń budynku lub szpachlowania. Kleje elastyczne służą do mocowania glazury, terakoty czy płytek klinkierowych.

Skład budowlany w Bielsko-Biała – Gębala

Gdzie znajdują się wszystkie potrzebne materiały do budowy? Najlepszej jakości materiały oferuje skład budowlany Gębala, który znajduje się w Bielsku – Białej. W ofercie składu budowlanego Bielsko znajdują się materiały budowlane, kruszywa budowlane oraz  usługi z zakresu koparko – ładowarki. W przypadku pytań pracownicy udzielą odpowiedzi na wszystkie wątpliwości oraz doradzą, jakie materiały kupić do budowy nowego domu. Wszystkie usługi są świadczone profesjonalnie przez zespół doświadczonych specjalistów. Skład budowlany Gębala posiada w swojej ofercie mnóstwo produktów do budowy oraz wykańczania wnętrza, a wszystkie produkty są wyselekcjonowane, tak aby oferować Państwu tylko najwyższą jakość. Zachęcamy do kontaktu ze składem budowlanym Bielsko oraz do zapoznania się z ofertą na gebala.com.pl, znajdą tam Państwo wszystkie dostępne materiały.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array