osuszaniescianwewnetrznych

Zalane lub zawilgocone mieszkanie można wyremontować i przygotować do szybkiego zamieszkania. Powinno się jednak pamiętać o tym, że samo pomalowanie ścian lub położenie kafli to za mało. Mokre ściany przed jakimikolwiek pracami wykończeniowymi powinny być dokładnie osuszone. W przeciwnym razie wszystkie materiały zostaną zmarnowane, gdyż zniszczy je grzyb i pleśń. Jak osuszyć ściany w mieszkaniu?

Kiedy powinno się przeprowadzić osuszanie ścian wewnętrznych?

Osuszanie ścian w mieszkaniu powinno się przeprowadzić w kilku przypadkach. Dotyczy to między innymi zalania wnętrz przez wodę użytą do gaszenia pożaru lub w trakcie powodzi. Ściany wymagają suszenia także po zalaniu na skutek intensywnych opadów deszczu i nieszczelności dachu. Osuszanie ścian wewnętrznych powinno być wykonywane również w mieszkaniach, które były zbyt słabo ogrzewane lub pozbawione prawidłowo działającego systemu wentylacji. Taki problem pojawia się między innymi w mieszkaniach po babci, w których na ścianach skraplała się wilgoć. 

Ściany, które wymagają osuszenia, często są również pokryte grzybem i pleśnią. Z tego powodu wraz z osuszaniem powinno się przeprowadzić profesjonalne odgrzybianie. Jest ono ważne, nawet gdy grzyb pozornie wydaje się niewielki. W rzeczywistości może sięgać głęboko w ścianę, dlatego do jego usunięcia niezbędne są środki chemiczne głęboko penetrujące mury.

Zawilgocone ściany wewnętrzne – skutki braku osuszania

Ściany wewnętrzne powinny zostać osuszone najszybciej jak to możliwe. Bez usunięcia wilgoci z pomieszczeń nie tylko nie uzyska się zamierzonego efektu estetycznego po zakończeniu remontu. Znacznie większym problemem są uszkodzenia ścian, które są wynikiem długotrwałego zawilgocenia. Równie kłopotliwe są grzyby i pleśń, które w wilgotnym środowisku szybko się namnażają.

Nadmierna wilgotność w pomieszczeniach, słabe ogrzewanie, obecność grzyba i pleśni sprawiają, że domownicy zaczynają chorować. Zawilgocone ściany wewnętrzne stają się przyczyną alergii, grzybic, chorób układu oddechowego i obniżenia odporności. Ponadto w przypadku rozwoju niektórych gatunków grzybów, domownicy są narażeni na wysokie ryzyko zachorowania na nowotwór złośliwy. Z tego powodu osuszenie ścian w mieszkaniu jest koniecznością. Bez przeprowadzenia osuszania dom nie będzie bezpiecznym miejscem dla dzieci i dorosłych, lecz powodem narastających problemów zdrowotnych. Można im zapobiec jedynie poprzez usunięcie nadmiaru wilgoci ze ścian i ich ewentualne odgrzybienie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array