cellulit

Cellulit jest dla wielu kobiet tematem tabu i często staje się problemem związanym z poczuciem własnej wartości i pewnością siebie. Chociaż wiele osób kojarzy cellulit z problemami z wagą, prawda jest taka, że istnieją inne czynniki powodujące cellulit. Genetyka czy zmiany hormonalne to tylko niektóre z nich. Cellulit nie jest jednakowy dla wszystkich i wyróżnia się cztery jego rodzaje.

Cellulit obrzękowy

Ten rodzaj cellulitu pojawia się, gdy dany obszar jest uciskany. Cellulit obrzękowy może pojawić się w każdym wieku i jest związany z zatrzymywaniem płynów w organizmie. Kobiety cierpiące na ten rodzaj cellulitu zazwyczaj wykonują mało ćwiczeń fizycznych i odżywiają się w sposób niezrównoważony.

Miękki cellulit

Jest to najczęstszy rodzaj cellulitu u kobiet po 40-tym roku życia, charakteryzujący się dużą wiotkością obszaru dotkniętego tym problemem. Przyczyny powstawania tego typu cellulitu to upływ czasu, hormony i przyrost masy ciała. Cellulit miękki jest zwykle skoncentrowany w okolicach ud, pośladków i brzucha.

Cellulit twardy

W tym typie cellulitu skórka pomarańczowa jest dość widoczna i wyraźna, a dotknięty nią obszar jest stale pulsujący. Osoby z cellulitem twardym zazwyczaj mają rozstępy. Zwykle gromadzi się on w okolicach pośladków i bioder.

Cellulit mieszany

Jest to najczęstsza forma cellulitu u kobiet i może występować w kilku miejscach na ciele w tym samym czasie.

Czynniki ryzyka wystąpienia cellulitu

Oprócz nadwagi istnieje szereg innych czynników ryzyka wystąpienia cellulitu.

  1. Problemy z krążeniem.
  2. Problemy hormonalne.
  3. Nadwaga i siedzący tryb życia.
  4. Nawykowe spożywanie substancji szkodliwych dla zdrowia takich jak alkohol i tytoń.
  5. Czynniki dziedziczne.

Jak leczyć cellulit?

Jeśli chodzi o leczenie cellulitu, warto zdecydować się na połączenie różnych dostępnych metod leczenia, aby uzyskać najlepsze wyniki.

  1. Zabiegi miejscowe poprawiają krążenie i utratę tłuszczu. Ten rodzaj leczenia ma charakter długoterminowy i polega na stosowaniu substancji takich jak rozmaryn lub kofeina.
  2. Inne nieinwazyjne metody leczenia obejmują masaż ręczny i radiofrekwencję. Zabiegi te są kluczowe, jeśli chodzi o eliminację cellulitu z niektórych części ciała.
  3. Trzecim rodzajem leczenia jest terapia wstrząsowa, zwłaszcza mezoterapia i karboksyterapia. W przypadku mezoterapii niektóre produkty homeopatyczne są wprowadzane do organizmu w celu wyeliminowania z niego jak największej ilości toksyn i tłuszczów. Mezoterapia jest skuteczna w przypadku każdego rodzaju cellulitu. W przypadku karboksyterapii CO2 jest wstrzykiwany w celu wytworzenia większej ilości kolagenu i elastyny oraz poprawienia wyglądu skóry ze skórą pomarańczową. Podobnie jak w przypadku mezoterapii, karboksyterapia może być stosowana do leczenia każdego rodzaju cellulitu.

W celu wybrania odpowiedniej metody leczenia warto skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić wstępną diagnozę.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array