pexels-gustavo-fring-7446682

Przed zgłoszeniem się do pierwszego lepszego gabinetu medycyny estetycznej, zastanów się, czy to na pewno dobry wybór. Zabiegi, którym się poddasz, mogą mocno ingerować w Twój wygląd, a nierzadko także i zdrowie, dlatego dobrze by wykonywane były przez specjalistów. Niestety nie każda wizyta w gabinecie medycyny estetycznej kończy się pomyślnie. Coraz częściej pacjenci podobnych placówek zgłaszają swoje zażalenia i opowiadają o negatywnych doświadczeniach z różnego rodzaju kuracjami i terapiami. Zazwyczaj jednak problem nie leży wcale w konkretnej metodzie terapeutycznej, a kwalifikacjach wybranego gabinetu. Jak więc wybrać specjalistyczną placówkę, gdzie warto będzie poddać się zabiegom?

Sprawdź profesjonalizm i kwalifikacje pracowników gabinetu 

Wnikliwie oceń jakość oferowanych przez gabinet medycyny estetycznej usług. Dobrym źródłem informacji na temat profesjonalizmu placówki są jej certyfikaty. Zweryfikuj również to, czy wszyscy lekarze zatrudnieni przez gabinet posiadają właściwe dla zajmowanych przez nich stanowisk kwalifikacje. Popatrz na ich wykształcenie – lekarz medycyny estetycznej powinien być lekarzem certyfikowanym, po ukończonych studiach podyplomowych na kierunku medycyny estetycznej.

Bierz pod uwagę opinie klientów

Gdy ta podstawa zostanie już sprawdzona i upewnisz się, że placówka jest prowadzona przez wykwalifikowanych specjalistów, możesz przejść do wyszukiwania opinii na jej temat. Medycyna estetyczna to teraz bardzo modna dziedzina. Wzrost jej popularności doprowadził do wzrostu popularności gabinetów, a to z kolei sprawiło, że dziś można znaleźć całe mnóstwo komentarzy, opinii i nawet szczegółowych recenzji na temat każdej tego typu placówki. Im więcej ich wyszukasz, tym lepiej – duża ilość ocen pozwoli ci stworzyć dość obiektywny obraz konkretnej kliniki. Sprawdź opinie innych klientów, poszukaj ocen firmy na różnych forach. Pamiętaj jednak, że niektórzy mogą ocenić jakiś gabinet w sposób negatywny wyłącznie z powodu słabej komunikatywności jednego lekarza, który akurat mógł mieć zły dzień, czy niczym niepopartych uprzedzeń.

Słuchaj swojej intuicji

Starając się bazować na opiniach innych osób i na ich podstawie wybierać dla siebie różne produkty, rozwiązania i usługi, często przestajemy wierzyć w swoje indywidualne osądy. A przecież Ty też możesz wejść w rolę recenzenta. Możesz zrobić to od razu po przekroczeniu progu nowego gabinetu, starając się wyciągnąć różne informacje na jego temat na podstawie panującego w nim klimatu, usposobienia recepcjonistki, rozmowy z lekarzem, wyposażenia czy ogólnej higieniczności placówki. Intuicyjnie poczujesz, czy w tym miejscu medycyna estetyczna traktowana jest na poważnie, czy może służy wyłącznie celom zarobkowym. Zdaj się na własną intuicję. Jeżeli poczujesz, że chcesz od razu opuścić wybrany wcześniej gabinet, zrób to i poszukaj innej kliniki. Nie trać cennego czasu na miejsca, które i tak najprawdopodobniej nie zdołają spełnić twoich potrzeb.

Nie próbuj oszczędzać

Sygnałem ostrzegawczym zawsze powinny być też dla ciebie zaskakująco niskie ceny usług. Oczywiście promocje zdarzają się nawet w najlepszych gabinetach, ale są one raczej pojedynczym przypadkiem niżeli regułą. Dobry gabinet medycyny estetycznej będzie korzystać z profesjonalnego sprzętu i najlepszych na rynku preparatów, za które będziesz musiał jednak więcej zapłacić. W placówkach zapewniających bardzo niskie ceny używa się zwykle najgorszych jakościowo kosmetyków i narzędzi. Przez to właśnie efektywność poszczególnych zabiegów mocno spada, podobnie zresztą jak ich bezpieczeństwo, o którym szczególnie musisz pamiętać. Jeżeli chcesz zadbać o swój wygląd, nie próbuj na siłę oszczędzać. Lepiej stracić więcej pieniędzy niż naruszyć bezcenne zdrowie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array