jak-nauczyc-sie-tanczyc
jak-nauczyc-sie-tanczyc

Pragniesz nauczyć się tańczyć? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Dowiedz się, jakie są sposoby na naukę tańca dla początkujących i sprawdź, który z nich najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Jakie są style tańca?

Taniec to jedna z najprzyjemniejszych i najzdrowszych form aktywności fizycznej. Istnieje niezliczona liczba stylów tańca, których uczyć można się zarówno w zaciszu własnego domu, jak i w szkołach tańca. Wyróżnia się m.in. tańce towarzyskie, które tańczone są w parach, jak i style bardziej nowoczesne tańczone solo. Trenowanie któregokolwiek z nich z pewnością przyniesie dużo radości oraz szereg korzyści fizycznych.

Do tańców towarzyskich zalicza się m.in. walc angielski, tango, samba czy rumba. Tańce użytkowe, które również tańczone są w parach to np. bachata, kizomba i salsa. W przypadku tańców nowoczesnych, jednymi z najbardziej popularnych są: jazz, dancehall i hip-hop.

Jaki styl tańca wybrać?

Wybór określonego stylu tańca nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak kierować się swoimi zainteresowaniami i zadać sobie pytanie, jakie korzyści mają płynąć z nauki. Jeżeli zależy Ci na tym, aby nauczyć się tańczyć po to, by bez obaw bawić się na weselach bądź innych rodzinnych imprezach – spróbuj z tańcem użytkowym. Najczęściej na lekcjach tego typu można poznać dość uniwersalne kroki oraz figury, które umożliwią późniejszą dobrą zabawę do większości popularnych utworów muzycznych. Jeśli jesteś kobietą i pragniesz poczuć się lepiej ze swoją kobiecością, zdecyduj się na tańce latynoamerykańskie bądź popularne ostatnio high heels. Dla bardziej odważnych, dobrym pomysłem mogą okazać się lekcje pool dance, czyli tańca na rurze. Jeżeli zależy Ci na tym, by dobrze się bawić, a przy okazji zrzucić parę kilogramów, możesz spróbować swoich sił w stylu hip-hop, dancehall czy też zumbie.

Nauka tańca dla początkujących

Istnieje wiele sposób na naukę tańca. Pierwszym z nich jest samodzielna nauka w domu przy pomocy filmików instruktażowych dostępnych w sieci. Plusem tego typu rozwiązania jest brak stresu związanego z ocenianiem, a także znacznie niższy koszt. Jednak ucząc się samodzielnie nie dba się o technikę i w łatwy sposób można nabawić się kontuzji.

Kolejnym sposobem jest zapisanie się do szkoły tańca na lekcje indywidualne bądź zajęcia w grupach. Na zajęciach będziesz pod stałą obserwacją instruktora, który będzie zwracał uwagę zarówno na Twój wygląd podczas tańca, jak i prawidłowe wykonywanie poszczególnych figur.

Systematyczność

Pierwszą zasadą, która obowiązuje w przypadku każdego rodzaju nauki to systematyczność. Systematyczne uczęszczanie na zajęcia sprawi, że Twoje ruchy staną się płynne i naturalne, a przyswojone ruchy będą przez Ciebie wykonywane bez żadnego zastanowienia. Ponadto stale będziesz poszerzać swoją wiedzę i opanowywać coraz to trudniejsze kroki i figury.

Odpowiednie miejsce

Trenując taniec warto znaleźć odpowiednie miejsce. W przypadku szkoły tańca nie ma z tym żadnego problemu – sale są duże, przestronne i posiadają lustra. Znalezienie miejsca może stać się problematyczne w przypadku samodoskonalenia. Znajdź przestrzeń przynajmniej o wymiarach 2 x 2 metry, w której swobodnie będzie można podnieść ręce do góry bez obaw strącenia np. żyrandola. Możesz również wynająć ze znajomymi salę w domu kultury czy też szkole.

Właściwy strój

Nie bez znaczenia pozostaje kwestia ubioru. Na lekcje tańca warto ubrać się wygodnie – strój nie powinien krępować ruchów. Warto zadbać również o odpowiednie obuwie. Na początku swojej tanecznej kariery lepiej zrezygnować z wysokich obcasów na rzecz tenisówek bądź adidasów. Z czasem możesz zacząć przyzwyczajać stopę do butów, w których zamierzasz tańczyć docelowo.

Rozpoczynając naukę tańca należy być cierpliwym. Efekty nie pojawią się po pierwszym treningu. Czasami trzeba na nie poczekać miesiąc, w innym przypadku kilka miesięcy. Pamiętaj, że oprócz samej nauki nowych figur, zyskujesz również wyrzeźbioną sylwetkę i pewność siebie.

Related Posts

1 Komentarzy

  • tancerka
    2 grudnia 2020

    Zawodową tancerką to ja nie jestem, ale od trzech miesięcy chodze na zajęcia i muszę powiedzieć,ze to niezła frajda !

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *