hybryda-zalety i wady
czy-manicure-hybrydowy-jest-bezpieczny

Marzysz o stale pięknych i starannie pomalowanych paznokciach? Zastanawiasz się, czy manicure hybrydowy to coś dla Ciebie? Dowiedz się, czy popularna hybryda jest bezpieczna dla Twoich paznokci.

Manicure hybrydowy – co to jest?

Manicure hybrydowy to jeden z najbardziej popularnych sposobów zdobienia paznokci. Jest to metoda, która łączy zalety klasycznego manicure z manicure żelowym. Kobiety doceniają ją za trwałość, a także wysoką odporność na zadrapania i odpryski. Manicure hybrydowy ma wiele zwolenniczek, ale można dostrzec również przeciwniczki, które twierdzą, że hybryda ma szkodliwe wpływ na płytkę paznokcia.

Czy hybryda jest bezpieczna?

Wiele osób skarży się, że po zdjęciu lakieru płytka paznokcia jest zniszczona. Zaczynają pojawiać się na niej plamy, staje się łamliwa i krucha. Najczęściej jednak dzieje się tak na wskutek źle przygotowanego manicure, a także nieodpowiedniego usunięcia lakieru z płytki paznokcia. Prawidłowo wykonany manicure nie niszczy paznokci, a płytka paznokcia po prawidłowym usunięciu lakieru jest zdrowa. Warto zwracać zatem uwagę na jakość produktów, a także prawidłowe postępowanie podczas kolejnych kroków wykonywania manicure.

Jak często można robić manicure hybrydowy?

Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy to jedno, a czas noszenia lakieru to drugie. Manicure hybrydowy powinno zdejmować się po około 12-14 dniach. Po tym czasie warto dać paznokciom chwilę odpoczynku i nie nakładać nowej warstwy od razu. Dobrze jest co jakiś czas zrobić sobie również zdecydowanie dłuższą przerwę od manicure. Powinna ona trwać około 2 tygodni. To pozwoli utrzymać paznokcie w dobrej kondycji i uniknąć niepożądanych skutków. „Detoks lakierowy” umożliwi regenerację płytki i umożliwi uzupełnienie jej w brakujące minerały.

Uczulenie na hybrydę – objawy

Niestety, nie wszystkie kobiety mogą bezpiecznie korzystać z manicure hybrydowego ze względu na alergię. Reakcja alergiczna może wystąpić zarówno chwilę po nałożeniu lakieru, jak i po paru godzinach od wykonania manicure.

Pierwsze objawy pojawiają się na skórze palców, przy paznokciach. Po jakimś czasie reakcja alergiczna widoczna jest również na płytce paznokcia. Objawia się to oddzielaniem się płytki od łożyska. Przy pojawieniu się jakiegokolwiek z objawów należy niezwłocznie usunąć lakier. W przeciwnym razie uczulenie może roznieść się po całym organizmie, a nawet spowodować wstrząs anafilaktyczny.

Uwagę powinny zwrócić również objawy takie jak: puchnięcie palców, swędzenie, pojawianie się pęcherzyków wokół paznokcia czy też wysuszenie naskórka.

Jak leczyć uczulenie na hybrydę?

Zaraz po pojawieniu się pierwszych objawów uczulenia należy niezwłocznie usunąć lakier i zadbać o to, by zregenerować naskórek. Jednym z zaleceń jest spożywanie dużych ilości wapnia. Pomaga on zniwelować reakcję alergiczną. Kolejnym etapem jest zastosowanie witaminy A. Wspomaga ona regenerację i odżywienie skóry. W przypadku poważnych objawów, koniecznie należy skonsultować się z lekarzem, który z pewnością dobierze odpowiednie leczenie.

Aby zminimalizować ryzyko alergii warto używać sprawdzonych i badanych dermatologicznie produktów. Zwiększyć swoje bezpieczeństwo można również korzystając z profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, w których przestrzegane są wszelkie zasady higieny. Jeśli wykonujesz manicure hybrydowy w domu, dbaj o to, by zarówno proces aplikacji, jak i zdejmowania był wykonywany zgodnie z instrukcją.

Related Posts

2 Komentarzy

  • Justyna
    7 października 2020

    Z jednym się nie zgodze – wcale nie trzeba robic przerw w noszeniu manicure hybrydowego czy żelowego 🙂 Płytka paznokcia, którą widzimy jest martwą tkanką, więc wcale nie musi “odpoczywać”. Jesli nie mamy całkowicie zdartej “bolesnej” płytki paznokcia, alergii lub zakażenia bakteryjnego, to nie ma się czym przejmować. Natomiasst trzeba pamietać, żeby nie nosic jednej stylizacji zbyt dlugo, bo moga sie zrobic zapowietrzenia, w których gromadza się bakterie i można sobie zrobić krzywdę. Zlota rada – słuchajmy stylistek 😀

    • Natalia
      7 lutego 2021

      Wydaje mi się, że wszystko zależy od tego, jaką płytkę paznokcia się posiada. Jednak zdejmowanie lakieru i matowienie paznokcia przed kolejnym nałożeniem może naruszyć, a co za tym idzie osłabić, płytkę paznokcia. Dermatolog mi mówił, że lepiej sobie zrobić raz na jakiś czas przerwę i dać płytce czas na regenerację. Potraktować ją wówczas jakimiś olejami itp. Złota rada ode mnie – słuchać dermatologa, a nie stylistki 😀

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array