wieczor-kawalerski
jak-zorganizowac-wieczor-kawalerski

Jesteś świadkiem na weselu kumpla bądź brata? Zastanawiasz się, kto powinien zająć się organizacją wieczoru kawalerskiego i jak to zrobić? Dowiedz się, o co musisz zadbać, by ten dzień był wyjątkowym przeżyciem zarówno dla pana młodego, jak i obecnych gości.

Wieczór kawalerski – czym jest?

Wieczór kawalerski to przyjęcie, na którym najważniejszą osobą jest pan młody. Czas ten spędzany jest w gronie samych mężczyzn i ma na celu swoiste pożegnanie się ze stanem kawalerskim. W założeniu organizowany jest po to, by móc ostatni raz zasmakować przyjemności, które staną się dla niego niedostępne po ślubie. Wieczór kawalerski to odpowiedź na wieczór panieński. W teorii obydwie imprezy powinny odbywać się w ten sam dzień, na dzień przed ceremonią. Jednak z wielu względów odchodzi się od tej praktyki i imprezy te organizowane są zdecydowanie wcześniej.

Wieczór kawalerski to impreza w typowo męskim gronie. Jej styl powinien być dopasowany do pana młodego, ponieważ to on powinien na niej czuć się najlepiej. Warto zapewnić różnego rodzaju atrakcje i spędzić ten czas w wyjątkowy sposób.

Kawalerski – kto organizuje?

Organizacją kawalerskiego powinien zająć się świadek pana młodego. To on powinien jako pierwszy zainteresować się tematem i wybadać, o jakim wieczorze kawalerskim marzy młody. Do jego zadań należy zaplanowanie harmonogramu imprezy i zapewnienie atrakcji. Najczęściej w organizacji pomagają mu również koledzy z najbliższego otoczenia pana młodego.

Wieczór kawalerski – jak zorganizować?

Wieczór kawalerski to impreza, którą należy zorganizować dbając o wszelkie szczegóły. Jest to szczególnie ważne w przypadku imprez wyjazdowych. Należy zadbać o zaproszenie gości, zapewnienie miejsca imprezy czy catering. Warto zająć się organizacją odpowiednio wcześniej i ustalić budżet, jaki każdy z gości może przeznaczyć na tego typu imprezę.

Kogo zaprasza się na wieczór kawalerski?

Na wieczór kawalerski zaprasza się mężczyzn, którzy są bliscy panu młodemu. Najczęściej młody przygotowuje listę gości, a świadek zajmuje się zadbaniem o to, by wszyscy pojawili się na wieczorze kawalerskim. Można zadbać o specjalne imienne zaproszenia, ale coraz częstszą praktyką jest zapraszanie online bądź telefonicznie.

Wieczór kawalerski – ile przed ślubem?

Tradycyjnie wieczór kawalerski, a także wieczór panieński, powinny odbywać się na dzień przed ślubem. Obecnie jest to jednak dość kiepski pomysł… Najlepiej więc imprezę zorganizować minimum dwa tygodnie przed tym dniem. Bezpieczną opcją jest również organizacja wydarzenia na miesiąc, a nawet dwa miesiące przed weselem.

Gdzie na kawalerski?

Sposobów na spędzenie tego wieczoru jest naprawdę bardzo dużo. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji pana młodego. Dobrym sposobem jest zdecydowanie się na coś, o czym od dawna marzył bądź marzyliście wspólnie. Jest to świetna okazja do zrealizowania tego typu planów.

Jednymi z najbardziej popularnych sposobów spędzenia tego dnia jest tradycyjna impreza w klubie, wyjazd survivalowy, paintball czy też gokarty.

Co się robi na wieczorze kawalerski?

Wieczór kawalerski to impreza. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się imprezy wyjazdowe. Mogą to być domki w górach, obozy przetrwania w lesie czy też namioty nad jeziorem. Na tego typu imprezie nie może zabraknąć wszystkiego tego, co znaleźć można na każdej innej zabawie, czyli przekąsek, napojów, alkoholu oraz muzyki.

Co kupić na kawalerski?

Podczas wieczoru kawalerskiego można obdarować pana młodego prezentem, który będzie stanowił miłą pamiątkę. Mogą być to akcesoria, które będą przydatne podczas ślubu – np. spinki do mankietów czy naklejki na buty ślubne z napisem „game over”. Popularne są również prezenty w formie voucherów, np. skok na bungee czy też przejażdżka sportowym samochodem.

Kto płaci za wieczór kawalerski?

Najczęściej koszty wieczoru kawalerskiego dzieli się pomiędzy uczestników. Pan młody zwykle jest wyłączony ze składek. Jeżeli ma takie życzenie, może oczywiście opłacić część wydarzenia. Koszt tego typu imprezy zależny jest od wielu czynników. Najważniejszymi jest oczywiście: czas trwania imprezy, miejsce noclegu, atrakcje, prezenty i catering.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *