rolex-g93062ec5c_1920

Rolex to najsłynniejsza marka luksusowych zegarków na świecie. Synonim szwajcarskiej precyzji, niezawodności, klasy i prestiżu. Choć ekskluzywne zegarki tej sławnej marki potrafią kosztować tyle, co dobrej klasy samochód, to nie tylko luksusowy dodatek, ale całkiem niezła inwestycja kapitału. Dlaczego tak się dzieje i na które modele Rolexów warto zwrócić uwagę?

Szeroką ofertę nowych i używanych zegarków Rolex znajdziesz w sklepie Zegarkiluksusowe.pl. Najtańszy model kosztuje ok. 38000 zł, ale za te najbardziej ekskluzywne zapłacisz nawet 250000 zł. Każdy z dostępnych w sklepie zegarków to prawdziwe dzieło sztuki zegarmistrzowskiej! Czy warto kupić zegarek luksusowy tej marki? Oczywiście, i to z wielu różnych powodów!

Marka Rolex – prawie 120 lat pasji, geniuszu i innowacyjności

To właśnie z powodu zegarków Rolex mówi się o szwajcarskiej precyzji i niezawodności. Powiedzenie „jak w szwajcarskim zegarku” to najlepszy dowód na to, że marka Rolex jest naprawdę wyjątkowa. Skąd się wzięła firma i dlaczego zegarki Rolex uważa się za najlepsze na świecie?

Przedsiębiorstwo założył w Szwajcarii młody wizjoner i wynalazca, Hans Wilsdorf. Był rok 1905, a on miał dopiero 24 lata. Już wkrótce jednak zegarki Rolex zasłynęły ze swoich wyjątkowo precyzyjnych, trwałych, a przede wszystkim niezawodnych mechanizmów.

To z tego zakładu pochodził m.in. pierwszy na świecie wodoszczelny zegarek na rękę, czyli Rolex Oyster Perpetual, wyprodukowany w 1926 roku i jako pierwszy wyposażony także w mechanizm samonakręcania.

Od tego czasu zegarki Rolex zyskały miano kultowych. Nosili je najwięksi sportowcy oraz gwiazdy kultury, sztuki, kina. Wiele z modeli do dziś jest w produkcji i to właśnie te są najlepszą inwestycją w luksusowy zegarek najwyższej klasy.

Zegarki Rolex – inwestycja w siebie

Dlaczego zegarek Rolex jest dobrą lokatą kapitału? Bo łączy ze sobą prawie 120 lat pasji, wiary w technikę i naukę oraz niezrównanej sztuki jubilerskiej. Kupują je dziś przede wszystkim właściciele firm i biznesmeni, dla których zegarek to inwestycja we własny wizerunek.

W świecie wielkiego biznesu drogi zegarek to jedno z narzędzi pracy. Pokazuje status społeczny, ale świadczy także o odniesionym sukcesie. Luksusowy zegarek udowadnia, że jest się wiarygodnym partnerem biznesowym, a podejmowane decyzje są właściwe i przynoszą współpracującym z firmą korzyści, także te finansowe.

W ten sposób niewielki przedmiot, jakim jest piękny zegarek, urasta do rangi symbolu wiarygodności, bezpieczeństwa i sukcesu firmy oraz osoby nią zarządzającej.

Zegarki Rolex – inwestycja kapitału

Czy drogi zegarek może być dobrą lokatą kapitału? Oczywiście! Co więcej, wielokrotnie udane, mądre zakupy luksusowych czasomierzy przyniosły swoim właścicielom spore zyski.

Najdroższe zegarki nierzadko sprzedawane są na aukcjach w cenie kilku milionów złotych. Dotyczy to przede wszystkim zegarków z limitowanych, krótkich serii, unikatów, zegarków z zabytkowych, szczególnie dla marki ważnych kolekcji i z przełomowych momentów w życiu firmy.

Najlepsze są oczywiście te modele, które pochodzą z wiarygodnego, renomowanego sklepu i są wyposażone w komplet dokumentów oraz pudełek.

Które zegarki Rolex z oferty sklepu Zegarkiluksusowe.pl mogą być szczególnie dobrą inwestycją? Warto zwrócić uwagę na wyjątkową dla marki Rolex kolekcję Oyster Perpetual.

Pojawiła się na rynku już w roku 1926 i do dziś jest synonimem niezawodności Rolexów. W kolekcji sklepu Zegarkiluksusowe.pl znajdziesz np. model Oyster Perpetual 36, prosty, ponadczasowy, z wyjątkowym cyferblatem w turkusowym kolorze (80000 zł). Wyjątkową klasą wyróżnia się też model Oyster Perpetual 31 z przepiękną diamentową oprawę (147600 zł).

Kolejna słynna kolekcja to Rolex Datejust. Zegarki dostępne są w kilku różnych wariantach – z bransoletą ze stali nierdzewnej lub w wersji vintage z 1982 roku i z bransoletą z żółtego złota (38000 zł). Wersja z 2021 roku, z diamentową bransoletą i czarnym cyferblatem, kosztuje 106500 zł, a przepiękna damska wersja Rolex Datejust 26 z różowego złota – 58500 zł. Jeśli kochasz blask diamentów, wybierz wersję z bransoletą wysadzaną aż 432 diamentami – kosztuje 72500 zł.

Wyjątkową inwestycją jest z pewnością wart 250000 zł zegarek Rolex GMT-Master II, z bransoletą z różowego złota.

Zegarki Rolex – inwestycja w to, co najcenniejsze, czyli rodzinę

Jest jeszcze jeden ważny, jeśli nie najważniejszy, powód, by zainwestować w luksusowy zegarek Rolex. To wyjątkowy przedmiot, który przekazywać można z pokolenia na pokolenie. Jest trwały i niezawodny, a przy tym piękny. Zostanie w Twojej rodzinie dłużej niż każdy, najdroższy nawet samochód.

Drogi zegarek będzie idealny jako upamiętnienie najważniejszych dla Was chwil – narodzin dziecka, ślubu, 18 urodzin, ukończenia studiów. Ten niewielki przedmiot niesie ze sobą wyjątkowe emocje i uczucia – miłość, wiarę w naukę, a jednocześnie poszanowanie tradycji. Zdecydowanie warto zadbać o to, by przekazywanie go kolejnym pokoleniom stało się Waszym nowym zwyczajem!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array