annie-spratt-fqnfw-mvbk4-unsplash

Czy istnieje coś takiego, jak kurtka na każdą okazję? Prawdopodobnie nie. A jednak, jeśli wybierzesz odzienie wierzchnie dobrane odpowiednio do Twojej figury i stylu, w jakim się ubierasz, może uda Ci się strzelić w dziesiątkę i znaleźć taką kurtkę, która sprawdzi się przy każdej stylizacji. Sprawdźmy!

Kurtka dobrana do Twojej figury

Nie istnieje coś takiego, jak kurtka idealna. Każda z nas, ze względu na różnice w figurze i urodzie, powinna znaleźć coś, w czym czuje się i wygląda dobrze. Dlatego właśnie kurtki zimowe damskie są różnorodne i pełne niespodzianek. Jeśli szukasz takiej, w której będziesz wyglądać idealnie, zacznij od swojej figury. Jakim jesteś typem? Gruszką, jabłkiem, klepsydrą, kolumną czy też odwróconym trójkątem? Do każdego z tych typów dobrać można odpowiednie odzienie wierzchnie na zimę.

  • Dla klepsydry nie ma złych wyborów. To kobiety, które posiadają uznaną za tradycyjnie kobiecą figurę. Możesz więc eksperymentować do woli: wolisz podkreślać talię i biodra czy preferujesz kurtki oversize? Będą Ci pasować zarówno kurtki pikowane, do kolan jak i krótkie.
  • Kolumny, jeśli nie przepadają za uwydatnianiem swojej smukłości, powinny unikać tego, co może jeszcze bardziej spłaszczyć ich figurę. Dlatego świetnie wyglądają w pikowanych kurtkach z podkreśloną talią – odpowiednio skrojone lub wyposażone w pasek. Wyjątkiem są te modele, które posiadają paski.
  • Jabłka doskonale będą prezentować się w kurtkach o delikatnym pikowaniu. Jeśli zależy Ci na wizualnym wyszczupleniu – poszukaj modelu, który uwzględni Twoje oczekiwania. Dobrze zwracać uwagę na umiejscowienie marszczeń, układ kieszeni, krój przy ramionach. Lepszym wyborem będą kurtki do kolan niż te krótkie.
  • Gruszki mogę podkreślić swoje biodra krótszymi krojami, opinającymi się w talii. Nie są one tak ciepłe jak okrycia zasłaniające okolice nerek. Najbardziej uniwersalne są modele kończące się w połowie uda. Można się w nich czuć swobodnie i wygodnie, nie ograniczą ruchów jak odzienie sięgające do kolan czy łydek.
  • A odwrócony trójkąt? Tu liczy się prostota – kurtka, która u góry jest raczej klasyczna, a u dołu rozszerza się bądź ma pikowanie czy przeszycia. To świetny wybór na każdą okazję.

Widzisz? Wybór kurtki, która będzie zawsze do Ciebie pasować, nie jest taki trudny. Teraz pozostaje Ci tylko dobrać odpowiedni outfit do pogody, nastroju czy okazji i założyć na siebie kurtkę, w której będziesz wyglądać bosko. Niezależnie od tego, co masz pod spodem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array