20230118230046_download

Niemal każdy, kto pracuje i otrzymuje wynagrodzenie, posiada swoje prywatne konto bankowe. Co więcej, konta coraz częściej posiadają także osoby młode już podczas studiów. Szczególną grupą osób, które warto zachęcać do korzystania z bankowości elektronicznej są seniorzy. Czy wiesz, jakie konto wybrać dla seniora, by jego prowadzenie było jak najmniej problematyczne? Jakie cechy powinno mieć takie konto i czy w ogóle warto je założyć? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Czy warto założyć konto bankowe dla seniora?

Prowadzenie konta bankowego jest sporym ułatwieniem w zarządzaniu prywatnymi finansami. Ma to znaczenie zarówno wśród osób młodych, jak i wśród seniorów. Podstawową transakcją jest oczywiście wypłata gotówki, jednak poprzez konto bankowe możemy dokonywać szybkich transakcji bezgotówkowych czy np. korzystać z konta oszczędnościowego i odkładać pieniądze “na czarną godzinę”. Seniorzy również skorzystają z posiadania rachunku bankowego, gdyż pozwoli on na wprowadzenie porządku w swoich finansach. Wśród wielu dostępnych ofert kont bankowych dla seniorów, warto wybierać takie oferty, które spełnią wszelkie oczekiwania i potrzeby tej grupy wiekowej. Takich ofert na rynku jest całe mnóstwo, a wybierając odpowiednie, warto dokładnie przyjrzeć się oferowanym warunkom.

Jakie cechy powinno posiadać konto dla seniora?

Rachunek bankowy dla seniora powinien cechować się maksymalnie uproszczoną obsługą. Ważne jest także, by opłaty za jego prowadzenie czy wykonywane transakcje były jak najmniejsze. Raczej rzadko spotykamy seniorów, którym zależy na mnogości nowoczesnych funkcji- tutaj wygrywa raczej prostota. Najlepiej, by konto dla seniora było darmowe i by nie istniały żadne wymagania, które należy cyklicznie spełniać. Seniorzy najczęściej wszelkie sprawy wolą załatwiać osobiście, w oddziałach stacjonarnych, dlatego rachunek warto założyć w banku, który posiada swój oddział w miejscowości zamieszkania seniora.

Jak przekonać seniora do bankowości internetowej?

Aby przekonać seniora do bankowości internetowej, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bezpieczeństwo i prostotę korzystania z tego typu usług. Można też pokazać im, jakie korzyści płyną z korzystania z bankowości internetowej, takie jak możliwość szybkiego i wygodnego zarządzania finansami z dowolnego miejsca oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Dodatkowo warto zaproponować im bezpłatne szkolenie lub wsparcie techniczne podczas korzystania z usług bankowości internetowej.

Jakie konto bankowe dla seniora wybrać?

Rodzaj konta osobistego dla seniora zależy od wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę. Bardzo ważne są darmowe wypłaty gotówki z wszystkich bankomatów. Seniorzy mogą mieć problem z dotarciem do bankomatu konkretnego banku, jeżeli jego siedziba nie mieści się w miejscowości jego zamieszkania. Brak opłat za posiadanie karty płatniczej czy transakcje bezgotówkowe to kolejne zalety konta bankowego, warto jednak zwrócić uwagę na to, czego potrzebuje dany senior. Jeżeli jest to osoba, która nie ufa internetowym przelewom, a wszelkie transakcje woli wykonywać w banku pocztowym czy placówce banku, dodatkowe funkcjonalności nie będą potrzebne. Łatwe płatności kartą będą dużym atutem, który może zachęcić seniora do dokonywania płatności bezgotówkowych. Jeżeli senior korzysta z bankowości elektronicznej, warto wybrać rachunek, który umożliwia obsługę poprzez intuicyjną aplikację mobilną. Przydatny ranking kont bankowych idealnych dla seniora znajdziesz tutaj: cleverprofit.pl/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array