zdrowy-lunch

Ze względu na szybkie tempo życia, wiele osób nie ma czasu na samodzielne przygotowywanie posiłków do pracy. Ich codzienna dieta zaczyna się od szybkiego śniadania, zjedzonego tuż przed wyjściem. Po nim następuje długa, ośmiogodzinna przerwa, w trakcie której nierzadko pojawia się drożdżówka lub sucha bułka. Obiad jest konsumowany dopiero po powrocie do domu, który w wielu przypadkach może się przedłużyć. Taki sposób odżywiania zdecydowanie nie należy do najlepszych. Sporo osób decyduje się na catering, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie przygotować zdrowy lunch do pracy i to zaledwie w kilkanaście minut.

Jakie posiłki sprawdzą się do pracy?

Wiele zależy od tego czy w biurze znajduje się np. kuchenka mikrofalowa, w której można szybko podgrzać posiłek. Jeśli nie, nasz obiad powinien składać się z takich produktów, które są równie smaczne na zimno. Jakie przepisy warto przetestować?

  • Jedną z najlepszych opcji są kolorowe bowle. Stanowią one połączenie wielu różnych składników, które razem tworzą zdrową i atrakcyjną mieszankę. W bowlu powinna znaleźć się m.in. sałata, awokado, pomidory, ogórki i źródło białka, którym może być np. wędzony łosoś, smażony kurczak lub tofu. Doskonale sprawdzi się także hummus. Całość bez problemu zmieścimy w lunchboxie i zjemy na zimno.
  • Decydując się na catering dietetyczny, z pewnością od czasu do czasu pojawią się w nim również tortille. To świetny wybór na lunch, z uwagi na szybkość wykonania. W środku możemy umieścić ulubione składniki, dietetyczny sos i zawinąć całość. Co więcej, tortille dobrze smakują na zimno i na ciepło.

Dodatkowe pomysły na lunch

Jeśli dysponujemy mikrofalówką w pracy, doskonałą opcją są na lunch będą różnego rodzaju potrawki i gulasze. Co więcej, tego typu dania możemy przygotować np. na dwa lub trzy dni i za każdym razem zabierać ze sobą po jednej porcji. Gdy ilość czasu jakim dysponujemy jest naprawdę niewielka, dobrym pomysłem będą również kanapki lub bagietki. Zadbajmy jednak o to, aby w środku znalazło się dużo dobrych składników, takich jak warzywa oraz źródło białka w postaci dobrej jakości szynki, łososia lub tofu.

Skorzystaj z diety pudełkowej! Zapraszamy: catering Jastrzębie

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *