jak-zamontowac-klimatyzacje-w-domu

Nie bez powodu z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. W końcu jest to rozwiązanie, które przynosi mnóstwo korzyści – m.in. schładza pomieszczenia latem, natomiast zimą je dogrzewa. Nie bez znaczenia jest też to, że oczyszcza powietrze, które trafia do wnętrza. Należy jednak wiedzieć, że aby klimatyzacja działała prawidłowo, to powinna być poprawnie zamontowana. Jak to zrobić?

Etapy montażu klimatyzacji w domu

Montaż klimatyzacji Wrocław przebiega etapowo. Najpierw należy wykonać otwór w ścianie zewnętrznej o średnicy około 5 cm. To niezbędny krok, bowiem tylko w ten sposób możliwe będzie wyprowadzenie rur i kabli elektrycznych poza budynek. Gdy dziura zostanie wywiercona, to trzeba zamocować wspornik. Następnie przechodzimy do podłączenia przewodów do jednostki wewnętrznej – instalacji freonowej oraz elektrycznej. Później urządzenie należy umieścić na stelażu, natomiast kable przełożyć na zewnątrz.

Kolejnym etapem prac jest montaż jednostki zewnętrznej, który wykonuje się na zewnątrz – np. na balkonie. Jest ona oparta na nóżkach. Co więcej, urządzenie koniecznie powinno być w zacienionym miejscu oraz na stabilnej podstawie. Ten etap obejmuje również montaż odpływu skroplin, który powinien znaleźć się na spodzie jednostki. Na końcu przystępujemy do przyłączenia przewodu freonowego oraz jego odpowietrzenia i usunięcia wilgoci. Dodatkowo, zanim klimatyzacji zostanie uruchomiona, to niezbędna jest próba szczelności.

Komu zlecić montaż klimatyzacji domowej?

Mimo że montaż klimatyzacji na pozór wydaje się być prostym zadaniem, to jednak musimy wiedzieć, że jest to kwestia, która wymaga wiedzy z zakresu elektryki i prac monterskich. Jeśli jej nie posiadamy, to zdecydowanie nie powinniśmy decydować się na samodzielny montaż klimatyzacji w domu, ponieważ najprawdopodobniej źle to wykonamy, przez co urządzenie nie będzie prawidłowo działało. Lepiej zaoszczędzić sobie nerwów (i pieniędzy) i prace montażowe zlecić profesjonalistom z firmy zewnętrznej, którzy bezpłatnie przyjeżdżają do klientów, wykonują niezbędne pomiary i przedstawiają kilka najlepszych możliwości montażu.

Zapraszamy tutaj: montaż klimatyzacji Wrocław

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *