bidon

Nauka samodzielnego picia to jedno z pierwszych wyzwań stojących przed niemowlęciem. Do niedawna pierwszym dziecięcym kubeczkiem był klasyczny kubek niekapek, a niektóre dzieci nawet po pierwszym roku nadal nie rozstawały się z butelką ze smoczkiem. Z punktu widzenia logopedów i innych specjalistów oba rozwiązania szkodzą dzieciom. Jak zatem nauczyć maluszka samodzielności, wspierając jednocześnie jego rozwój?

W trosce o zdrowie i prawidłowy rozwój maluszka

W trakcie picia z kubka niekapka małe dziecko nie zdobywa nowych umiejętności. Utrwala się bowiem taki mechanizm odruchu ssania, który powinien już zaniknąć po okresie niemowlęcym. Co więcej, kubki niekapki mogą przyczynić się do powstawania wad zgryzu. Podobnie długotrwałe picie z butelki ze smoczkiem ma negatywny wpływ na rozwój dziecka. Jak temu zaradzić? Polecamy bidon BBox, którego budowa została dostosowana do potrzeb małych dzieci. Bidon utrwala u niemowlęcia prawidłowe nawyki, ponieważ picie z niego angażuje wszystkie mięśnie twarzy oraz poliki. W ten sposób dziecko nie tylko przygotowuje się do przyjmowania pokarmów stałych, ale także uczy się prawidłowego połykania. Bidon BBox pozytywnie wpływa na rozwój aparatu mowy i jest polecany jako pierwszy kubek przez lekarzy logopedów. Ponadto konstrukcja bidonu sprawia, że picie z niego nie wywołuje bólu brzucha, kolki, ani zapowietrzenia.

Ergonomiczna budowa oraz intuicyjna obsługa

Bidon BBox ma ergonomiczny kształt oraz wygodne dla małych raczek wyprofilowane uchwyty wykonane z miękkiego silikonu. Wewnątrz bidonu znajduje się elastyczna słomka z obciążeniem na końcu i unikalnym ustnikiem na zewnątrz. Dzięki niemu zawartość bidonu BBox się nie wylewa. Dodatkowo słomkę chroni specjalna pokrywka, zabezpieczająca ją przed zabrudzeniem. Czyszczenie rurki jest bardzo proste, wystarczy zakupić szczoteczkę do mycia. Można też wymienić rurkę na nową. Natomiast cały bidon bez problemu można myć w zmywarce.  Duża pojemność bidonu BBox – 240 ml –  sprawia, że jest on praktycznym pierwszym kubkiem dla dziecka. Już 6-miesięczne niemowlę może korzystać z bidonu w wygodnej dla siebie pozycji.

Trwałe i bezpieczne materiały

W przeciwieństwie do innych producentów akcesoriów dziecięcych marka BBox zadbała o to, by jej produkty były wykonane z bezpiecznych materiałów. Choć są to tworzywa sztuczne – polipropynel i silikon – nie zawierają szkodliwych związków. Są więc wolne od BPA, ftalanów czy PVC. Bidon BBox nie zmienia też smaku ani zapachu ciepłych lub zimnych napojów. Materiał, z którego wykonano bidon, jest solidny i trwały, dzięki czemu kubek nie traci swoich właściwości nawet po umyciu w zmywarce. Designerski kształt oraz możliwość wyboru ulubionego koloru pokrywki sprawia, że poza funkcjonalnością bidony BBox zachwycają także wysoką estetyką wykonania.

Liczne zalety bidonów dla niemowląt przekonują do zakupu. Szeroki wybór produktów BBox posiada sklep internetowy manima.pl. W ofercie nie tylko bidony BBox dla najmłodszych dzieci, ale też kubki treningowe i bidony dla tych nieco starszych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *