kamien-elewacyjny

Wykonanie trwałej elewacji na długie lata wiąże się z koniecznością wyboru najwyższej jakości materiałów przystosowanych do tego typu inwestycji. Dziś coraz częściej inwestorzy decydują się na kamień elewacyjny. Co przemawia za jego kupnem i w jaki sposób łączyć go, aby uzyskać ciekawy efekt stylistyczny z innymi materiałami?

Dlaczego kamień elewacyjny?

Dom pokryty z zewnątrz specjalnie przygotowanymi płytkami z kamienia naturalnego zyskuje nie tylko ciekawy wygląd, ale również wzmocnienie. Zazwyczaj nie stosuje się go na całej elewacji, a jedynie na tej części domu, którą pragnie się wyeksponować. Dobrze wygląda to na przykład we wnękach, dookoła okiennic lub drzwi czy na tarasach. Kamień elewacyjny zewnętrzny oferowany przez dobrego producenta zapewni nie tylko wzmocnienie tej części ściany, ale również zapobiegnie jej szybkiemu nagrzewaniu się lub wychładzaniu, a także będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie przed deszczem.

Kamień elewacyjny Cerrad – jaki wybrać?

Kamień elewacyjny Cerrad dostępny w różnej kolorystyce, od bieli, przez kość słoniową i piasek, aż po różne odcienie szarości, to jeden z najczęstszych inwestorskich wyborów. W zależności od kształtu i faktury można postawić na nieregularność, uzyskując tym samym bardzo ciekawy sposób kładzenia kamienia na elewacji, albo regularność – tym samym wzmacniając jego minimalistyczny, nowoczesny charakter. Zazwyczaj osoby wybierające kamień decydują się na kolor oraz fakturę, które będą kontrastować z otoczeniem pod względem koloru, kształtu czy sposobu układania. To właśnie dlatego tak ważne jest, aby ustalić, z czym będzie się łączył kamień na ścianie, zanim dokona się jego kupna. Kamień elewacyjny to na szczęście bardzo wdzięczny materiał – jednocześnie dający efekt starości, jak i nowoczesności, bo kamienie jako dekory nigdy nie wyszły z mody i nie zanosi się na to, by kiedykolwiek wyszły. Można je dowolnie łączyć, pamiętając tylko o tym, aby zachować spójność faktur, kształtów i stylów – a dobry projektant z pewnością poradzi sobie z tym wzorowo.

Z czym łączyć kamień elewacyjny zewnętrzny?

Dobrej jakości kamień można łączyć zarówno z klinkierem, betonem czy tynkiem, jak i nawet drewnem lub cegłą. Wszystko zależy od ogólnego charakteru, jaki ma uzyskać dany dom. Wybierając klasyczny biały lub kremowy tynk i ciemnoszare albo piaskowe kamienie o nieregularnych kształtach, można zyskać ciekawy efekt domu rustykalnego. Z kolei idealnie równo ułożone grafitowe kamienie w połączeniu z betonem komórkowym  albo drewnem na elewacji, dadzą efekt supernowoczesnego domu o bardzo eleganckim, minimalistycznym wykończeniu. Podczas dobierania kamienia zewnętrznego do rodzaju elewacji lub innych jej elementów, takich jak okna czy drzwi, warto posłużyć się wizualizacją graficzną. Jest to usługa, dzięki której można nie tylko wybrać najlepiej pasujące produkty do wykończenia swojego domu, ale również uniknąć nieciekawych, nieprzemyślanych efektów stylistycznych wynikających z niewłaściwego zestawienia kolorów czy faktur.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *