Close-up of metal door handle of an open door to a room.

Urządzając własne mieszkanie należy zadać sobie pytanie, czy preferujemy styl skandynawski, estetykę romantyczną, styl klasyczny, czy może wygląd industrialny. Ludzie coraz bardziej angażują się w projektowanie własnych przestrzeni i chętniej próbują nowych rzeczy. Dużą wagę przywiązują do zestawień kolorystycznych oraz wyboru mebli i dodatków. Niestety często pomijają znaczenie drzwi w aranżacji wnętrz.

Warto dać sobie trochę czasu na zaplanowanie mieszkania, poszukać inspiracji na blogach, Facebooku, Instagramie, w magazynach wnętrzarskich czy programach telewizyjnych. Możesz wykorzystać wiele gotowych rozwiązań z tych programów, które pasują do Twoich własnych czterech ścian. Pamiętaj mieszkanie powinno pasować do Twojego stylu życia i potrzeb. Wystrój w stylu skandynawskim, rustykalny wystrój w stylu country czy wystrój w stylu glamour, który kochają celebryci to tylko kilka przykładów. Być może wolisz ponadczasowy wystrój o bardziej klasycznym wyglądzie. Jak dobrać drzwi wewnętrzne? To pytanie zadaje sobie wiele osób, a my postaramy się na nie odpowiedzieć.

Jakie drzwi do wnętrza?

Dobrą zasadą jest dopasowanie wzoru drzwi do wystroju wnętrza, tworząc zrównoważony ogólny wygląd. Jeśli wnętrze jest mocno stylizowane na jakiś charakterystyczny trend wzorniczy, drzwi również powinny być stylizowane, a im prostsze i bardziej tradycyjne wnętrze, tym lepiej.

Warto pamiętać, że kolor drzwi to tylko jeden z wielu czynników, które decydują o tym, czy będą one pasowały do danej aranżacji. Białe drzwi to doskonały wybór do niemal każdego wnętrza, będą pasować do stylu romantycznego, rustykalnego, skandynawskiego, minimalistycznego i nowoczesnego. W sypialni glamour sprawdzą się na przykład drzwi z subtelnymi zdobieniami, w rustykalnym salonie kluczowa będzie prostota i naturalność, a w aranżacji inspirowanej stylem skandynawskim oczywisty będzie minimalizm.

Drzwi bezprzylgowe czy przylgowe?

Drzwi przylgowe różnią się od bezprzylgowych wizualnie i dają niepowtarzalny efekt we wnętrzach tradycyjnych, skandynawskich i rustykalnych. Choć drzwi mają podobną funkcjonalność, to w drzwiach przylgowych krawędź skrzydła zachodzi na ościeżnicę w specyficznym wycięciu.

Drzwi bezprzylgowe to takie, w których zawiasy są ukryte, dzięki czemu po zamknięciu drzwi nie są one widoczne. Skrzydło wtapia się w ościeżnicę i tworzy z nią niemal całkowitą harmonię, dzięki czemu jest wspaniałym wyborem do każdej nowoczesnej, minimalistycznej lub industrialnej aranżacji wnętrza.

Drzwi pełne czy z przeszkleniem?

Wybierając drzwi wewnętrzne, należy zastanowić się, czy najlepszym rozwiązaniem będą drzwi pełne czy przeszklone. Najczęściej spotykaną opcją jest model tradycyjny, który nadaje się do projektów retro i vintage. Drzwi przeszklone nadają się do małych i stosunkowo ciemnych pomieszczeń. Przeszklone drzwi nie tylko wyglądają atrakcyjnie, ale także wpuszczają więcej światła do pomieszczenia, dzięki czemu wydaje się ono większe, bardziej przestronne.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *