2.studioled

Dzień ślubu i wesela jest szczególnym wydarzeniem. Przygotowania potrafią trwać miesiącami, a każdy aspekt dla pary młodej jest szczególnie istotne. Dużą wagę przywiązują do stworzenia uroczystego klimatu i romantycznego nastroju. Kluczową rolę odgrywa więc oświetlenie. Z założenia sale przeznaczone na imprezy okolicznościowe są wyposażone w różnego rodzaju lampy i podświetlenia, ale nie zawsze w pełni odpowiadają wymaganiom młodej pary. Jak powinno wglądać praktyczne oświetlenie na weselu?

Rola światła

Światło pełni kluczową rolę w trakcie ważnych momentów, na przykład pierwszego tańca, serwowania tortu czy przemówień. Dzięki niemu można uzyskać spektakularne efekty na filmie czy piękne, pamiątkowe zdjęcia. Światło pozwala również wydzielić strefy – do tańca, do konsumpcji czy doświetla słodki stół. Wiele par pozostawia kwestię dobrania odpowiedniego światła właścicielowi sali. Wówczas można jednie liczyć na jego gust, który niekoniecznie musi pasować do wizji pary młodej czy stylu uroczystości. 

Rodzaje oświetlenia

Organizacja nowoczesnych przyjęć weselnych uwzględnia dekoracje świetlne. Z pomocą różnego rodzaju oświetlenia można uzyskać magiczne efekty. Najczęściej wykorzystywane są światła led. Pozwalają na uzyskanie zarówno silnego snopu światła, jak i delikatnego doświetlenia bufetu czy stołu pary młodej. W eleganckich, dużych salach często są zamontowane okazałe żyrandole. Takie sale to propozycja dla tych, którym zależy na stylu glamour. Wiele miejsc montuje również taśmy led (https://studio-led.pl/tasmy-cyfrowe-led,214.html) w sufitach podwieszanych. To uniwersalne rozwiązania. Można z powodzeniem zmienić kolor oświetlenia jednym przyciskiem na pilocie. Dodatkowo optycznie powiększają przestrzeń. Można je również zamontować w suficie napinanym. Stanowią doskonałe uzupełnienie głównego oświetlenia. W sklepie Studio Led możesz znaleźć również specjalne sterowniki, dzięki którym taśmy mogą świecić  w rytm granej muzyki. Taki zabieg z pewnością uzupełni tańce na poprawinach. Takimi taśmami można również podświetlić schody, korytarze czy lustra w łazienkach.

Istnieją jednak podwykonawcy, którzy zajmują się profesjonalnym przygotowaniem oświetlenia. Dzięki temu można zaplanować odpowiednie światło, które będzie pasowało do charakteru  uroczystości, klimatu, w którym urządzona jest impreza, a także sprawi, że miejsce będzie bardziej nastrojowe. Dodatkowo odpowiednio skierowane światło będzie kryło niedoskonałości i mankamenty miejsca. Zanim zdecydujesz się na podjęcie współpracy z danym lokalem, sprawdź również, jak wygląda podświetlenie budynku z zewnątrz. Warto pamiętać, że nie można przesadzić w drugą stronę – zbyt intensywne oświetlenie będzie męczyło wzrok gości.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array