img_e4949

Pianka poliuretanowa (Pur) jest materiałem izolacyjnym łączącym w sobie właściwości izocyjanianu i poliolu. Do wytwarzania pianki na budowie potrzebny jest odpowiedni sprzęt, mieszający składniki z odpowiednim ciśnieniem i przy właściwej temperaturze. Pianka nanoszona jest na wybrane miejsce metodą natryskową.

Gdzie stosowana jest pianka Pur?

Ocieplanie pianką poliuretanową to coraz popularniejsze rozwiązanie stosowane nie tylko w budownictwie, ale również przemyśle czy rolnictwie. Taki materiał doskonale sprawdza się w izolacji wielu różnych typów powierzchni.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Piankę poliuretanową można podzielić na dwa typy:
– otwarto -komórkową, którą charakteryzuje bardzo dobry wskaźnik izolacji termicznej. Charakterystyczną cechą pianki jest to, że składa się ona z otwartych komórek, które są ze sobą połączone. To sprawia, że struktura materiału jest elastyczna. Pianka pozwala zachować ciepło przy jednoczesnej zdolności do odprowadzania nadmiaru wilgoci; 
– zamknięto – komórkową (twardą lub sztywną) składająca się z zamkniętych komórek. Jest to jedna z najlepszych izolacji, o minimalnej przewodności cieplnej, higroskopijności oraz dużej trwałości. Jest niezawodna przy tworzeniu ocieplenia zewnętrznego.

Właściwości pianki Pur

Dlaczego ocieplanie pianką Pur cieszy się tak dużym zainteresowaniem? Ma to przede wszystkim związek z jej właściwościami. Pianka poliuretanowa może być stosowana w zakresie temperatur od – 50°C do nawet 130°C. Warto również wspomnieć o tym, że przez krótki okres czasu może znieść nawet temperaturę sięgającą poziomu 250°C.

Pianka Pur to jeden z tych, materiałów, który zapewnia nie tylko doskonałą izolację cieplną, ale również na znacznie niższy (nawet dwukrotnie) współczynnik przewodzenia ciepła. W praktyce oznacza to, że jej rozwiązanie jest znacznie bardziej opłacalne niż stosowanie wełny czy styropianu. W przypadku pianki izolacja jest cieńsza, za to działa znacznie efektywniej.

Pianka poliuretanowa to nie tylko świetna izolacja cieplna, ale również akustyczna. Co ważne, jest to materiał paroprzepuszczalny. Co to oznacza? Otóż pomaga zatrzymać wewnątrz pożądane ciepło przy jednoczesnym odprowadzaniu nadmiaru wilgoci na zewnątrz. Pianka nie jest szkodliwa dla zdrowia, jej obróbka, montaż i transport także nie sprawiają zbyt dużych problemów.

Co ciekawe pianka poliuretanowa jest strasznie znienawidzona przez owady i gryzonie, co jest naprawdę bardzo dobrą wiadomością, gdyż nie ma ryzyka, że w pewnym momencie można zostać przez nie uszkodzona. 
Pur to materiał odporny także na działanie grzybów i pleśni. Dodatkowo nie starzeje się, co oznacza, że nawet wraz z upływem czasu nie zmieni swoich cennych właściwości.

Mieszkacie Państwo na Śląsku w okolicy Częstochowy? Jeśli tak, ro zapraszamy do skorzystania z oferty Pur Project, firmy niezawodnie radzącej sobie z ocieplaniem obiektów pianką Pur. Przedsiębiorstwo ma w swojej ofercie między innymi ocieplanie poddaszy Częstochowa. Zapraszamy do kontaktu z firmą i ustalenia szczegółów współpracy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *