cfe24347e847c70cad3f6047e9b05377

Eksperci i klienci Salonów Agata są zgodni – najważniejszy w domowym biurze jest odpowiedni fotel biurowy. To właśnie on wpływa na komfort naszej pracy oraz zdrowie naszych pleców. Radzimy, jak wybrać odpowiednie krzesło do domowego biura.

Dlaczego warto zainwestować w ergonomiczne krzesło?

Zdajemy sobie sprawę, że profesjonalne krzesło do biura to większy wydatek. Będą to jednak bardzo dobrze wydane pieniądze. Dobrze dobrane krzesło wpływa na komfort naszej pracy, ale przede wszystkim zdrowie naszego kręgosłupa. Pomyśl o tym jako o inwestycji w zdrowie i swoją produktywność. Siedzenie na nieergonomicznym krześle może prowadzić do rozwoju zaburzeń mięśniowo-szkieletowych. Brak podparcia górnej części pleców wpływa na mięśnie, stawy, ścięgna, więzadła i nerwy. Może w efekcie negatywnie wpłynąć na Twoją postawę, powodując nacisk na kręgosłup prowadzący do bólu pleców.

Odpowiednie ergonomiczne krzesło dopasuje się do kształtu ciała, pomoże w utrzymaniu prawidłowej postawy, utrzyma stawy w neutralnej pozycji oraz pozwoli na prawidłowe ułożenie bioder i miednicy. Takie ustawienie ciała da nam też więcej energii i pozwoli lepiej się skupić. Według specjalistów to przedmiot, bez którego nie da się funkcjonować w domowym biurze, a opinie ekspertów z Salonów Agata można poznać pod tym linkiem: https://wmeritum.pl/biuro-w-domu-jak-zaaranzowac-miejsce-pracy-ekspert-z-salonow-agata-wyraza-opinie/375757.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzesła do domowego biura?

Przede wszystkim wybierz krzesło, które pozwala na dostosowanie wysokości. Powinieneś być w stanie dostosować ją swojego wzrostu. Aby uzyskać optymalny komfort, powinieneś siedzieć tak, aby uda były ustawione poziomo do podłogi. Krzesło powinno mieć pneumatyczną dźwignię, która pozwoli podnieść lub obniżyć siedzenie. Ważne jest też regulowane oparcie. Powinieneś być w stanie ustawić je w sposób, który odpowiada Twojej pracy i pozwala na zachowanie prostej linii kręgosłupa. W opinii wielu najlepiej sprawdzają się modele odchylane – czasem musimy być pochyleni nad projektem, czasami jednak możemy pozwolić sobie na odchylenie, kiedy na przykład bierzemy udział w szkoleniu online. Na im większą mobilność pozwalamy sobie, siedząc, tym lepiej dla naszego układu ruchu. 

Przetestuj, jakie podparcie dla odcinka lędźwiowego oferuje fotel

Wyprofilowane oparcie w krześle biurowym zapewni Twoim plecom komfort i wsparcie, jakiego potrzebują. Wybierz krzesło biurowe z poduszką o kształcie dopasowanym do naturalnego konturu Twojego kręgosłupa. Twoja dolna część pleców powinna być podparta w taki sposób, aby była cały czas lekko wygięta i nie„opadała” w miarę upływu godzin. Dobre podparcie odcinka lędźwiowego jest niezbędne, aby zminimalizować ucisk na miednicę i kręgi lędźwiowe w kręgosłupie.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *