business-man-use-computer-meeting-team-with-video-call-program1

Microsoft Teams jest swoistym środowiskiem do szeroko pojętej komunikacji. To odpowiedź na potrzebę stałego kontaktu oraz wymiany plików i edycji dokumentów. Nie są to jednak jedyne możliwości tej aplikacji. Może ona być wykorzystywana zarówno do komunikacji w mniejszych, jak i większych firmach. Sprawdzi się również jako sprytne narzędzie do celów prywatnych. Co oferuje Microsoft Teams i jak z niego korzystać?

Czym jest Microsoft Teams?

Mówiąc najprościej, jest to swoiste forum do szeroko pojętej komunikacji. W bardziej profesjonalnych słowach możemy nazwać ją środowiskiem, które stanowi forum nie tylko do kontaktów dwóch, ale i więcej osób. Przy pomocy aplikacji możemy w błyskawiczny sposób podzielić się pomysłem z innymi osobami, a jednocześnie przesyłać dokumenty i innego rodzaju pliki w czasie rzeczywistym. Jest to narzędzie jednocześnie proste i funkcjonalne, jak i zawierające dużo opcji komunikacji.

Aby móc w pełni wykorzystywać możliwości aplikacji Microsoft Teams dobrze jest wyposażyć się w podstawowy sprzęt do rozmów, czyli słuchawki oraz kamerkę. Co ważne dla osób zaczynających swoją przygodę z aplikacją Microsoft Teams, jest ona prosta w obsłudze, a podczas jej projektowania postawiono na intuicyjność.

Jakie funkcje oferuje Microsoft Teams?

Podstawową funkcją Microsoft Teams jest ułatwienie komunikacji. Dzięki tej aplikacji możemy porozumiewać się poprzez połączenia telefoniczne, czat czy wideokonferencję. Korzystanie z Microsoft Teams ułatwia również pracę nad dokumentami.

Integracja z Office 365 umożliwia wprowadzanie zmian w dokumentach, które będą natychmiast widoczne dla osób, z którymi edytujemy dany plik. Oznacza to w praktyce dostęp do dokumentu i możliwość jego edycji przez wszystkie zaproszone do wprowadzania zmian osoby. Mowa tutaj o programach takich jak Excel, Word czy PowerPoint. Jeżeli chodzi o samą aplikację to żeby z niej korzystać, nie trzeba instalować jej na komputerze, chociaż to zdecydowanie ułatwia pewne rzeczy. Można z niej też korzystać w przeglądarce internetowej.

Dodatkowo oprócz wymienionych wyżej funkcji Microsoft Teams umożliwia odbywanie wideokonferencji oraz przesyłanie plików. Możemy w prosty sposób dzielić się dokumentami, a także ustalić listę najczęściej używanych plików, czy też stron internetowych. Podczas samej rozmowy lub wideo rozmowy możemy jednocześnie korzystać z czatu i na bieżąco komentować wszystko z określonymi osobami poza głównym nurtem spotkania.

Komu przyda się aplikacja Microsoft Teams?

Można chyba uznać, że forma komunikatora i funkcje, które oferuje, mogą przydać się każdemu, kto potrzebuje mieć stały kontakt z innymi osobami. Nie ulega wątpliwości, że Microsoft Teams świetnie sprawdzi się zarówno w mniejszych firmach, jak i dużych korporacjach. Umożliwi on szybką komunikację pomiędzy poszczególnymi osobami, jak i całymi zespołami. Do rozmowy możemy zapraszać wybrane osoby lub całe zespoły. Ułatwia to opcja definiowania grup, zespołów, do których przynależeć będą konkretne osoby. Aplikacja Microsoft Teams może stanowić także świetne narzędzie do kontaktów z klientami dla osób prowadzących mniejszą działalność.

Dowiedz się więcej na https://leadership-center.pl/blog/microsoft-teams/

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *