lustradoprzedpokoju

Lustro to jeden z elementów wnętrza, który jest jednocześnie niebywale praktyczny i dekoracyjny zarazem. Lustra umieszczone w odpowiednim miejscu będą służyły nam każdego dnia, a ich przepiękny design sprawi, że wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. Na co szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu odpowiedniego modelu, zaraz podpowiemy?

Praktyczny mebel

Lustro to niebywale przydatny i ozdobny mebel. Dzięki niemu bez problemu skontrolujesz swój nienaganny wygląd, dlatego najczęściej wiesza się je w miejscu, gdzie się przebiera, wykonuje makijaż lub układa włosy. Do najpopularniejszych modeli należą lustra do przedpokoju. Kolejne modele to lustra łazienkowe zwykle wieszane nad umywalką. Coraz popularniejsze są również lustra sypialniane. Każdy z modeli może mieć unikatowy design i warto by komponował się z wnętrzem. Lustro dzięki zdolności odbijania przestrzeni oraz promieni słonecznych dodatkowo rozświetla wnętrze, oraz optycznie je powiększa. Tę zdolność szczególnie warto wykorzystać w małych, ciemnych pomieszczeniach. Dlatego jedne z najpopularniejszych modeli to lutra do przedpokoju. 

Lustra do przedpokoju

Jeśli zależy ci jednocześnie na tym, aby lustro w praktyczny sposób pozwało przeglądać się w nim, a dodatkowo przepięknie zdobiło przedpokój o to kilka wskazówek, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. W pierwszej kolejności określ ilość miejsca, którym dysponujesz, aby zagospodarować lustro do przedpokoju. Najbardziej funkcjonalne modele to duże prostokątne wzory pozwalające ukazać całą sylwetkę. Lustro wiszące w miejscu pozwalającym stanąć w odpowiedniej odległości od niego, pozwoli Ci skontrolować całość sylwetki. Niezwykle istotna jest nie tylko pełna wielkość przedmiotu, ale również tafla lustrzanej powierzchni. Ramy luster bywają bowiem bardzo szerokie i niezwykle ozdobne. I tutaj pojawia się kolejny aspekt dekoracyjny. Warto, aby design dopasować do reszty wnętrza. Hol i korytarz to  pomieszczenie, które widzi się zaraz po wejściu. Zadbaj, aby kompozycja lustra do przedpokoju wraz z resztą wyposażenia robiły dobre pierwsze wrażenie.

Dopasowanie designu lustra do wnętrza

Do stylistyk wnętrzarskich lubiących bogate wyraziste formy należą między innymi art deco, gramour czy styl nowojorski. Do tego typu pomieszczeń wybierz lustro oprawione w dużą złotą lub srebrną ramę. Rzeźbione wzory, szkło czy kryształy również rewelacyjnie współgrają z tymi stylistykami. Niebywale modnym wzorem są okrągłe lustra w ramach przypominających słońce. W celach typowo dekoracyjnych coraz częściej, szczególnie w salonach, wiesza się konstelacje luster o różnych wymiarach i kształtach. Światło odbijane przez ich taflę przepięknie rozświetlą pomieszczenie, a odbite fragmenty salonu dodadzą mu tajemniczości i optycznie powiększą jego przestrzeń.  W przypadku takiego zastosowania lustro wiesza się je na reprezentacyjnym fragmencie ściany. Pełni ono wtedy głównie funkcję dekoracyjną i często zastępuje ozdobne obrazy. Ze względu na dekoracyjny charakter przedmiotu wśród oferty luster znajdziesz całą gamę wzorów, w których ramy i zdobienia dominują w jego designie. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *