urban-jungle4
Urban jungle – życie w domowej dżungli

Styl urban jungle to propozycja dla osób, które doskonale czują się w egzotycznych klimatach, a obcowanie z roślinami relaksuje je i odpręża. Popularny jest zarówno w dużych, jak i małych przestrzeniach mieszkalnych. Inspirowany egzotyką umożliwia stworzenie osobistej dżungli i życie w bliskim sąsiedztwie z roślinnością. Jak stworzyć tego typu aranżację wnętrza? Dowiedz się, jakich elementów nie może w nim zabraknąć.

Urban jungle, czyli dżungla w mieszkaniu

Styl urban jungle to wnętrza wypełnione roślinnością. Pomieszczenia te są zazwyczaj jasne i pełne doniczkowych roślin, które wnoszą do pomieszczenia pozytywną energię i radość. Obecność kwiatów i zielonych drzewek pozytywnie wpływa nie tylko na samopoczucie, ale również na zdrowie fizyczne, zapewniając zdecydowanie więcej czystego powietrza w pomieszczeniach. We wnętrzach jungle style nie brakuje również dodatków z roślinnymi motywami, takich jak zasłony, pościele czy wazony.

Dżungla w domu? A więc… rośliny! Dużo roślin!

Z czym kojarzy się dżungla? To dość łatwe pytanie – z mnóstwem wijących się roślin. Dżungla w mieszkaniu również nie może się bez nich obyć. Jakie kwiaty doniczkowe do domu wybrać? Najlepiej egzotyczne! Doskonale sprawdzą się zatem: monstery, paprocie, sukulenty, a także wszelkiego typu rośliny pnące. Oprócz swojego niebanalnego wyglądu, dobrze, aby rośliny wykazywały również właściwości oczyszczające powietrze.

Rośliny mogą stać zarówno na parapetach, jak i podłodze. Doskonałym pomysłem są również kwietniki zwisające z sufitu. Pięknie prezentować się w nich będą kwiaty pnące, takie jak np. Epipremnum złociste. W przestrzeniach urządzonych w stylu urban jungle często spotkać można również roślinność na ścianie. Jak zrobić zieloną ścianę? Na pomoc przychodzi chrobotek reniferowy, który świetnie czuje się na płaskich i pionowych obiektach!

Jakie rośliny oczyszczają powietrze w domu?

Rośliny oczyszczające powietrze to prawdziwe zbawienie w miastach, w których znajduje się smog. Nie zastąpią one wysokiej jakości filtra, ale z pewnością zadbają o czystszą atmosferę wewnątrz. Jeśli zastanawiasz się, jakie rośliny warto mieć w domu, już spieszymy z odpowiedzią:

 • Skrzydłokwiat – oczyszcza powietrze z benzenu i acetonu;
 • Bluszcz – usuwa formaldehyd;
 • Chamedora wytworna – doskonale absorbuje trichloroetylen, formaldehyd czy też ksyleny i tlenek węgla;
 • Sansewieria – świetnie radzi sobie z benzenem i formaldehydem.

Egzotyczne wnętrze i pasujące do niego ozdoby

W pomieszczeniach urządzonych w stylu miejskiej dżungli najczęściej króluje zieleń i biel. Zdarza się również, że soczysta zieleń łączona jest z pastelowymi kolorami – np. różem. W pokojach doskonale sprawdzają się również tapety, które optycznie powiększają wnętrze i podkreślają egzotykę pomieszczenia. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów i połączeń kolorów, dlatego bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Doskonałymi dodatkami do wnętrz urządzonych w tym stylu będą również same doniczki i osłonki, a także wazony czy patery w kształcie liści monstery. Świetnie sprawdzą się doniczki wykonane z wikliny, betonu, a także te w formie papierowych worków. Warto również wzbogacić swoje wnętrze w elementy, które wykonane są z naturalnych materiałów. Świetnie sprawdzą się plecione koszyki czy też drewniane skrzynie.

Related Posts

3 Komentarzy

 • Kamila_54
  20 maja 2020

  Kocham taki styl. Rośliny super komponują się też z makramami na ścianach.

 • F.
  23 maja 2020

  Szukam takich podkładek pod talerze w kształcie liścia monstery, ale bez skutku ://// Wydaje mi się, że to świetny dodatek właśnie to takiego stylu.

 • Ogrodolandia
  28 października 2020

  Fantastyczny wpis! 🙂 Zdecydowanie taka stylistyka to nasz klimat 🙂

Average
5 Based On 3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *