ubrania-z-funkcja-karmienia
ubrania-z-funkcja-karmienia

Macierzyństwo to przepiękny okres i niezwykłe doświadczenie w życiu kobiety. Wymaga on jednak odpowiedniego przygotowania. Ważna jest nie tylko gotowość psychiczna przyszłej mamy, ale także różnego rodzaju przygotowanie praktyczne. Jedną z bardziej funkcjonalnych rzeczy, o jakie warto zadbać, przygotowując się do przyjścia malucha na świat, jest zakup odzieży z funkcją karmienia.

Czym są ubrania do karmienia?

Ubrania do karmienia to wszelkiego rodzaju odzież, która umożliwia karmiącej kobiecie codzienne funkcjonowanie. Świeżo upieczone mamy coraz częściej decydują się na tego rodzaju elementy garderoby, wiedząc, jak duże ułatwienie one zapewniają. Odzież do karmienia umożliwia bowiem dyskretne i wygodne karmienie malucha, bez konieczności ściągania z siebie poszczególnych elementów stroju. Często w tego rodzaju ubraniach stosowane są różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania, które umożliwiają dostarczenie pokarmu niemowlakowi w łatwy i szybki sposób. Cenioną marką na polskim rynku, która projektuje ubrania z funkcją karmienia, a także odzież na okres ciąży oraz akcesoria dla dzieci i niemowląt, jest FAR FAR. Firma powstała z myślą o wszystkich kobietach, które chcą ułatwić sobie etap, jakim jest macierzyństwo. 

Ubrania dla karmiących mam na każdą okazję

Coraz więcej kobiet decyduje się na noszenie ubrań z funkcją karmienia. W związku z tym producenci rozszerzają swoje oferty, tworząc tego rodzaju odzież na każdą okazję. W wymienionym wcześniej sklepie można znaleźć piękne, eleganckie sukienki, które posiadają specjalne suwaki, ułatwiające niemowlakowi dostęp do piersi mamy. Dostępne są także sukienki rozpinane na guziki, które sprawiają, że ubranie prezentuje się bardzo ładnie, a dodatkowo ułatwia proces karmienia. Każda karmiąca mama znajdzie tam również produkty, nadające się do noszenia na co dzień. Przykładem są koszulki do karmienia, wśród których można znaleźć modele posiadające bardzo wygodne rozcięcie z boku. Świetnie sprawdzają się też luźne bluzki z bardzo eleganckim dekoltem w kształcie litery V, który jest idealny do karmienia. Warto zaznaczyć, że produkty te są wyjątkowo funkcjonalne i cechują się niebywałą estetyką. Niektóre z ubrań są bardzo minimalistyczne, inne posiadają rozmaite zdobienia. Odzież dostępna jest między innymi w kolorach takich, jak: 

  • beż,
  • szarość,
  • pudrowy róż,
  • biel,
  • czerń,
  • granat.

Dlaczego warto zakupić ubrania z funkcją karmienia? 

Najczęściej ubrania z funkcją karmienia są projektowane po to, aby ułatwić etap, jakim jest macierzyństwo. Karmienie piersią w miejscu publicznym nie dla każdej kobiety jest komfortowe. Odzież, która pozwala na zachowanie dyskrecji podczas tej czynności, znacznie poprawia wygodę, a także niweluje wszelkiego rodzaju stres. Trzeba również zaznaczyć, że niemowlę domaga się pokarmu kilka razy dziennie. Możliwość wykorzystania z rozpinanego suwaka niweluje konieczność ciągłego przebierania się, co nie tylko wpływa na wygodę, ale także pozwala zaoszczędzić czas. 

Na co zwrócić uwagę wybierając odzież do karmienia?

Ze względu na to, że odzież do karmienia ma styczność z wrażliwą skórą niemowlaka, należy wybierać wyłącznie ubrania od sprawdzonych producentów. Wykorzystują oni do produkcji wyłącznie naturalne i przyjazne dla skóry surowce. Świetnie sprawdzają się takie materiały, jak tencel i bawełna organiczna. Są one polecane wszystkim alergikom. Wykorzystanie ich do produkcji ubrań do karmienia gwarantuje brak pojawiania się podrażnień skóry i reakcji alergicznych zarówno u mamy, jak i jej dziecka. Warto również zaznaczyć, że materiały te są bardzo lekkie, dzięki czemu nosi się je wygodnie. Odzież produkowana z wysokiej jakości surowców jest znacznie trwalsza. Są to również tkaniny ekologiczne, których zakup jest wyrazem troski o środowisko.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *