iron-gate-1623303_1920

Odnawianie metalowej powierzchni to czasochłonne zajęcie. Na rynku znajdziesz jednak produkty, z którymi możesz skrócić czas renowacji do minimum. To nowoczesne, szybkoschnące farby do metalu, które oczywiście poza krótkim czasem schnięcia oferują też ochronę przed korozją, UV i uszkodzeniami mechanicznymi.

Zanim rozpoczniesz malowanie metalowej powierzchni, musisz wybrać zarówno akcesoria do malowania, jak i właściwą farbę. Oferta farb do metalu jest rozbudowana, a mieszczące się w niej produkty charakteryzują się coraz lepszymi recepturami, które poprawiają wydajność, trwałość i estetykę farb.

Ochrona przed korozją, niekorzystnym działaniem pogody i wgnieceniami czy zarysowaniami to podstawowa funkcjonalność takich produktów. Czas schnięcia – choć traktowany jako dodatek – też ma jednak niemały udział w ogólnej wygodzie malowania i satysfakcji z całego procesu.

Szybkoschnąca farba do metalu – ile czasu schnie?

Obecnie coraz większą część katalogów producentów zajmują farby do metalu szybkoschnące. Stworzone na bazie żywic nowej generacji i specjalnych substancji uzupełniających. Przy optymalnych warunkach zewnętrznych są gotowe do ponownego pomalowania lub bezpiecznego dotknięcia już po 3-5 godzinach, podczas gdy kiedyś standardem było odczekiwanie powyżej sześciu godzin.

Dlaczego warto zainteresować się szybkoschnącymi farbami do metalu?

Bo to znacząco skraca ogólny czas renowacji metalowej powierzchni. A to cenne zarówno dla osób, które odnawiają elementy na prywatnej posesji, jak i wyposażenie firmowe. Szybkoschnące farby są wygodniejsze w użyciu zwłaszcza, jeśli planujesz nałożyć więcej niż jedną warstwę produktu i wtedy, kiedy masz do pomalowania dużą powierzchnię lub nie tylko jedną metalową rzecz – z szybkoschnącą farbą możesz lepiej zaplanować pracę. Z oczywistych powodów tego typu produkty zwracają uwagę także tych użytkowników, którzy chcą jak najszybciej ponownie korzystać z odnawianej powierzchni.

Szybkoschnące farby do metalu – różne rodzaje

W kategorii szybkoschnących produktów znajdziesz farby podkładowe, fasadowe, ochronne i dekoracyjne, i to od różnych producentów, w tym na przykład Jedynki.

Coraz większa dostępność szybkoschnących produktów i ich różnorodność jest ważna, bo w większości sytuacji do malowania metalu używa się więcej niż jednej farby. W pierwszej kolejności nakłada się podkład gruntujący, który poprawia przyczepność podłoża i wyrównuje drobne nierówności. Dopiero w drugiej sięga się po zasadniczą farbę do metalu.

Podsumowanie:

  • W kategorii szybkoschnących farb do metalu mieszczą się zarówno produkty do gruntowania, farby fasadowe, ochronne, jak i dekoracyjne.
  • Szybkoschnące farby do metalu w większości potrzebują zaledwie 3-4 godzin, by pokryte nią powierzchnie były bezpieczne w użyciu.
  • Skoro możesz zaoszczędzić czas na renowacji metalowej powierzchni, to czemu by tego nie zrobić? Wybierz szybkoschnące farby do metalu i wykorzystaj zaoszczędzony czas na inne obowiązki lub relaks!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *