Construction worker putting sealing foam tape on window in house

Nieszczelne okna sprawiają, że z pomieszczenia może uciekać nawet trzydzieści procent ciepła. Dlatego nie należy bagatelizować tej kwestii. Dowiedz się zatem, w jaki sposób uszczelnić okna plastikowe. Zapraszamy serdecznie do lektury!

Co wpływa na brak szczelności okien?

Okna są najczęściej nieszczelne dlatego, gdyż są w nieprawidłowy sposób zamontowane. Co więcej, na taki stan wpływa też zwyczajna eksploatacja i zużycie materiału. Częste zamykanie i otwieranie okien to dla nich nie lada gratka i wyzwanie. Na początek posłuszeństwa zaczynają odmawiać uszczelki. Elementy te ulegają odkształcaniu. Dlatego warto mieć na uwadze regularne przeglądy stolarki okiennej. Dzięki temu specjaliści wyłapią wszelkie nieprawidłowości i w miarę możliwości je usuną.

Jak zniwelować problem nieszczelności okien plastikowych?

Nieszczelność okna plastikowego może wynikać też ze złego ustawienia. Stolarka może być ustawiona w trybie letnim, który jest nastawiony na zapewnienie domownikom dobrej wentylacji. W tym przypadku wystarczy zmienić położenie okna na tryb zimowy i gotowe. Jednakże problem może tkwić w czymś zupełnie innym. Przyczyną może być tak jak to zostało wcześniej wspomniane, zużycie uszczelek i innych materiałów. W tym przypadku uszczelnianie jest bardzo proste do wykonania. Wystarczy, że sięgniesz po piankę poliuretanową lub trwałe uszczelki. Elementy te przyklej do czystych ościeżnic. Do uszczelniania można też wykorzystać taśmę uszczelniającą. W tym kłopocie może też pomóc Ci popularny silikon. Właściciele okien plastikowych bardzo chętnie wykorzystują też gąbkę uszczelniającą. Jednakże w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, aby dobrać produkt do rozmiaru nieszczelności.

Zdejmij firanki do salonu, wyczyść okno – o czym należy pamiętać, uszczelniając okna?

Niezależnie od tego, na jaką z proponowanych metod się zdecydujesz, przed pracą musisz dokładnie oczyścić powierzchnię z brudu i wszelkich zanieczyszczeń. Przed przystąpieniem do prac zdejmij oczywiście firanki i zasłony do salonu. Dodatkowo w przypadku gąbki uszczelniającej istotnym czynnikiem jest również temperatura, przy której dokonywany jest montaż. Nie może być ona niższa niż pięć stopni Celsjusza. Dlatego takie renowacje najlepiej wykonywać przed pierwszymi przymrozkami.

Firanki i zasłony do salonu, czyli dodatkowy element uszczelniający?

Dodatkowym elementem, który z pewnością pomoże w uszczelnieniu okna, będą też firanki i zasłony. Nie tylko skutecznie chronią przed zimnem, ale też wprowadzają ciepłą atmosferę przez konkretną kolorystykę. Dlatego inwestując w firany i zasłony do salonu, wybieraj kolory takie jak czerwony, pomarańczowy, czy też żółty. Takie rozwiązania sprawią, że wnętrze będzie bardziej przytulne. Co więcej, kolory te działają też pobudzająco i dodają energii, czyli w sam raz na chłodniejsze dni. Firany do salonu poza funkcjonalnością stanowią też fantastyczny element dekoracyjny. Ponadto chronią naszą prywatność przed ciekawskimi spojrzeniami innych ludzi. Odgradzają one też od świata zewnętrznego i pozwalają na odrobinę relaksu, zapomnienia oraz zatopienia się wyłącznie w swojej rzeczywistości. Każdemu człowiekowi jest to od czasu do czasu potrzebne. I wreszcie firany i zasłony zabezpieczają również przed przedostawaniem się do wnętrza niepożądanych owadów. Wybierając firany i zasłony do salonu inwestuj w produkty wysokiej jakości wykonane z wytrzymałych, mocnych materiałów, które nie żółkną i są łatwe w utrzymaniu czystości!

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *