pexels-anete-lusina-4792771

W ostatnich latach na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele odkurzaczy, a każdy bardzo różni się od pozostałych. Jeśli chodzi o te najbardziej typowe, które znane są wszystkim, są to oczywiście odkurzacze zwykłe, domowe, jeżdżące po podłodze. Wykorzystujemy je do odkurzania powierzchni podłogowych, jednak dziś możemy także zaopatrzyć się w różnego typu odkurzacze do wielu innych powierzchni. Coraz więcej osób wybiera dziś tak zwane odkurzacze pionowe, a więc takie, które również służą do odkurzania podłóg, jednak ani trochę nie przypominają już jeżdżącego odkurzacza z przymocowaną rurą ssąca. Te odkurzacze składają się tylko z jednego elementu, długiego do wysokości naszych rąk, za który trzymamy, a który jednocześnie odkurza naszą podłogę. Jest to bardzo wygodne, gdyż nie musimy się w ogóle schylać, ani męczyć z rurą, która często pląta się gdzieś po drodze. Odkurzacze pionowe zazwyczaj są bezworkowe, co oznacza, iż odchodzą nam koszty związane z regularną wymianą worków, a także zwykle nie mają one kabla, co bardzo ułatwia ich użytkowanie. To jednak niejedyne odkurzacze, które zyskują sobie coraz więcej zwolenników w ostatnich czasach. Dziś możemy rozgraniczyć modele odkurzaczy na takie, które służą do konkretnych celów.

Odkurzacz ręczny

Tak jak sama nazwa wskazuje, odkurzacz ręczny obsługujemy jedną ręką. Jest on bardzo wygodny i poręczny ze względu na swoją wielkość oraz lekkość. Jest on przeznaczony do odkurzania raczej małych powierzchni, na przykład siedzeń w samochodzie czy kanapy. Można go także z łatwością wykorzystywać do odkurzania rzeczy, które nam się rozsypały na przykład na stole czy na podłodze, gdyż wtedy nie musimy wyciągać większego sprzętu. Spokojnie poradzimy sobie z tym mniejszym, który jest zdecydowanie bardziej poręczny, co w ostatecznym rozrachunku pozwoli zaoszczędzić nam czasu. Takie ręczne odkurzacze zazwyczaj są bezprzewodowe, a co za tym idzie, nie musimy się martwić poplątanym kablem.

Odkurzacz do samochodu

Można powiedzieć, iż specjalny odkurzacz do samochodu jest praktycznie bezużyteczny, gdyż przecież można posprzątać auto zwykłym domowym odkurzaczem do podłóg czy mniejszym, ręcznym. Nie do końca jest to jednak prawda. Owszem, można wykorzystać do tego inny sprzęt. Odkurzacz przystosowany do auta jest jednak sprzętem rzeczywiście do tego przeznaczonym, co oznacza, iż jest on wyposażony w mechanizmy oraz elementy ułatwiające odkurzanie właśnie tak trudnego obiektu, jak samochód, w którym jest pełno zakamarków, do których bardzo ciężko dotrzeć zwykłym odkurzaczem.

Odkurzacz piorący

Odkurzacz piorący, tak jak sama nazwa mówi, służy do prania. Wykorzystuje się go do odświeżania tapicerek mebli, siedzeń w samochodzie, czy też dywanów. Jest to urządzenie, które nie dosyć, że wysysa wszelkie zanieczyszczenia z tapicerki, to dodatkowo ją też czyści. Taki odkurzacz zazwyczaj posiada dwa zbiorniki na wodę, jeden na czystą i drugi na brudną, czyli tą, w której umieszczane są zanieczyszczenia z danej powierzchni, dzięki czemu czysta woda nie miesza się z brudną i mamy pewność, iż dana powierzchnia zostanie wyczyszczona bardzo dokładnie.

Odkurzacz do popiołu

Odkurzacz do popiołu jest bardzo charakterystycznym urządzeniem, którego nie można zastąpić zwykłym odkurzaczem do podłóg czy innych powierzchni. Służy on oczywiście do odkurzania z kominka wszelkich pozostałości po palenisku. Można by tutaj zapytać, czym w ogóle różni się taki specjalny odkurzacz do popiołu od zwykłego odkurzacza. Otóż odkurzacz do popiołu zazwyczaj jest większy od zwykłego i ma większą moc oraz większy zbiornik. Dodatkowo też taki odkurzacz powinien być wyposażony w bardzo dobre filtry, które pozwolą uniknąć przedostawania się drobinek zanieczyszczeń do powietrza.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array