lotwtuneluaerodynamicznym

Szukasz dobrej zabawy na niepogodę? Odwiedź znajdujący się w Katowicach tunel aerodynamiczny, który gwarantuje niesamowite doznania.

Uczucie jak podczas spadania z ogromną prędkością lub latania jak ptak – tunel aerodynamiczny to specjalna konstrukcja, która nazywana jest także symulatorem swobodnego spadania lub latania. Teraz dostępna jest też w Katowicach. Na czym polega rozrywka w aerotunelu? Kto może z niej skorzystać? Ile należy zapłacić za taki lot?

Budowa i zasada działania tunelu aerodynamicznego

Zwykle konstrukcje jak tunel aerodynamiczny kojarzą się z prowadzeniem badań aerodynamiki obiektów. Pod tym terminem znajduje się także jeszcze jeden typ tunelu – to pionowy tunel aerodynamiczny, który potrafi imitować warunki spadania lub latania.

Pionowy aerotunel jest wyposażony w duże wentylatory, które mogą wprawić powietrze w ruch o prędkości nawet około 310 km/h. W środku tunelu znajduje się przeszklony obszar z siatką służącą jako podłoże oraz z wejściem. To właśnie tam odbywają się loty. Osoba, która wejdzie do środka tunelu, może wtedy unieść się w górę i poczuć się tak, jakby spadała w kierunku ziemi z ogromną prędkością. Stąd też warunki te są podobne do swobodnego spadania w trakcie skoków spadochronowych, gdy skoczkowie lecą w dół z wysokości kilku tysięcy merów.

Teraz taka niesamowita rozrywka dostępna jest także w Katowicach. Działający tam tunel aerodynamiczny Profly jest zlokalizowany w samym centrum miasta, naprzeciwko popularnej galerii handlowej Silesia City Center.

Lot w tunelu aerodynamicznym

Obecnie tunel aerodynamiczny to świetna rozrywka dla każdego. Kiedyś tego typu konstrukcje używane były głównie do treningów spadochroniarskich, ale obecnie są one udostępnione praktycznie dla każdego, kto chciałby się dobrze bawić.

Co ważne, tunel aerodynamiczny nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań, dlatego nie trzeba wtedy brać udziału w szkoleniach, treningach, badaniach lekarskich. Wystarczy jedynie zarezerwować swój termin, co można zrobić bezpośrednio na stronie internetowej, jaką prowadzi tunel aerodynamiczny Profly w Katowicach.

W dniu skoku z około półgodzinnym wyprzedzeniem należy zgłosić się na miejsce. Wtedy bierze się udział w krótkim szkoleniu oraz otrzymuje potrzebne do skoku wyposażenie, czyli kombinezon, kask, zatyczki do uszu.

Czas trwania lotu wewnątrz tunelu aerodynamicznego to najczęściej 3 minuty. Lot odbywa się razem z instruktorem, który przez cały czas asystuje latającemu, pomagając mu w przyjęciu właściwej pozycji, a także razem z nim wykonuje w powietrzu różne ewolucje.

Jako że tunel aerodynamiczny jest z zewnątrz przeszklony, można wtedy sprawdzać, co dzieje się w środku. Zatem bliskie osoby mogą wtedy przygotować dokumentację – zdjęcia i filmy z tego niezwykłego wydarzenia. Katowicki tunel m też własny system kamer, dlatego po locie można odebrać materiały także z wnętrza tunelu.

Lot w tunelu aerodynamicznym – pomysł na prezent

Latanie w tunelu aerodynamicznym może być kapitalnym pomysłem na prezent dla każdego, kto lubi dobrą zabawę w aktywnym stylu. Najlepiej zakupić wtedy voucher prezentowy na tunel aerodynamiczny – ma on formę zaproszenia, które upoważnia do zapisania się na lot w wybranym terminie.

Voucher na lot w katowickim tunelu aerodynamicznym można zakupić bezpośrednio na miejscu albo można wykupić go online. Wtedy zaproszenie przekazywane jest na adres e-mailowy i można wydrukować je, by wręczyć solenizantowi.

Lot w tunelu aerodynamicznym może być świetnym pomysłem na prezent na urodziny, pod choinkę, na Dzień Kobiet, Dzień Ojca czy na Walentynki. Także to popularna propozycja na wieczory kawalerskie i panieńskie oraz na wesela.

Tunel aerodynamiczny w Katowicach – ile kosztuje lot?

Ceny za lot tunelu aerodynamicznym w Katowicach wynoszą od 229 złotych dla osoby niepełnoletniej do 259 złotych dla osoby dorosłej za lot trwający 3 minuty. Dostępne są również specjalne pakiety zawierające większą liczbę minut lotu, loty uzupełnione o szkolenia, przystępne cenowo loty rodzinne przeznaczone dla kilku osób.

Related Posts

1 Komentarzy

  • Wojtek
    8 lipca 2021

    Byłem!! Polecam wszystkim którzy lubią mocne wrażenia. Super!!

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *