poziomowanie-maszyn

Bez względu na to czy mamy do czynienia z zakupem nowych maszyn, czy z relokacją, niezwykle ważne jest ich poziomowanie. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że producenci w większości przypadków przewidzieli pracę tylko w jednej pozycji. O ile poziomowanie maszyn charakteryzujących się niewielkimi gabarytami nie stanowi większego problemu, o tyle duże i ciężkie urządzenia stanowią większe wyzwanie.

Dlaczego w ogóle wykonuje się poziomowanie maszyn?

Odpowiedź na to pytanie wymaga rozwinięcia. Pierwszą kwestią jest bezpieczeństwo operatorów i wszystkich innych osób znajdujących się w bliskiej odległości urządzenia. Profesjonalne poziomowanie maszyn wyklucza do zera możliwość nagłej awarii, wynikającej z nieprawidłowego osadzenia względem podłoża. Kolejną sprawą jest ograniczenie zużycia elementów eksploatacyjnych. W przypadku nieprawidłowego wypoziomowania maszyny, powstają naprężenia charakteryzujące się różnym poziomem intensywności. Są one odpowiedzialne za przyspieszone zużycie elementów eksploatacyjnych. W praktyce oznacza to zdecydowanie wyższe koszty utrzymania. W skrajnych przypadkach taka sytuacja może doprowadzić do awarii, która w konsekwencji unieruchomi maszynę.

Poziomowanie maszyn – jak przebiega taka usługa?

Profesjonalne firmy oferujące poziomowanie urządzeń charakteryzujących się zróżnicowaną konstrukcją i gabarytami dysponują niezwykle precyzyjnym sprzętem pomiarowym. W połączeniu z nowoczesnym oprogramowaniem, doświadczeni specjaliści są w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenie. Poziomowanie obejmuje m.in. bardzo dokładne ustawienie wszystkich elementów podporowych i szczegółową analizę fundamentów. Wszystkie prace tego typu są wykonywane przed finalnym usadowieniem maszyny.

Specjalistyczne firmy wykorzystują do pomiarów m.in. precyzyjny laser tracker. Takie podejście sprawia, że cały proces pozycjonowania jest przeprowadzany w jak najkrótszym czasie, przy zachowaniu wszelkich standardów jakościowych.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *