podcinanie-koncowek-wlosow
nożyczki fryzjerskie

Podcinanie końcówek włosów to jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Dzięki regularnemu podcinaniu zniszczonych końców, włosy stają się silne i zdrowe. Dowiedz się, co ile należy podcinać końcówki, jak to robić oraz jakie korzyści to za sobą niesie. 

Podcinanie końcówek włosów – po co?

Podstawowa pielęgnacja włosów opiera się na ich regularnym myciu, nawilżaniu, a także podcinaniu zniszczonych końcówek. Zabieg ten powinien być wykonywany bez względu na ich długość. Podcinanie wykonywać należy także podczas procesu zapuszczania włosów. Jest to zabieg, dzięki któremu pozbywasz się zniszczonych, rozdwojonych i często suchych części włosa, które mają duży wpływ na ogólną kondycję i wygląd kosmyków. Regularne podcinanie zapobiega niszczeniu się włosów – ich strzępieniu czy rozdwajaniu. Prawidłowo wykonany zabieg sprawia, że włosy stają się mocniejsze i bardziej sprężyste. 

Co ile podcinać włosy?

Włosy, niezależnie od ich długości, najlepiej podcinać raz na 3 miesiące. Jeżeli jednak Twoje włosy są wyjątkowo zniszczone np. na skutek promieniowanie słonecznego czy też częstego stylizowania włosów wysoką temperaturą bądź obciążania ich dużą ilością kosmetyków, zabieg ten powinien być wykonywanie znacznie częściej – nawet raz w miesiącu. Dzięki regularnemu strzyżeniu kondycja włosów ulegnie znacznej poprawie i będą one w stanie szybko się regenerować. Pomiędzy kolejnymi zabiegami podcinania końcówek nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji włosów. Warto stosować produkty, które są przeznaczone do Twoje rodzaju włosów. 

Jak podciąć końcówki włosów?

Najlepiej jest podcinać końcówki włosów u fryzjera. Jest to specjalista, który odpowiednio dopasuje cięcie do rodzaju Twoich włosów. Jest to szczególnie ważne w przypadku posiadaczek włosów kręconych. Jeżeli nie odwiedzasz fryzjera regularnie, powinnaś się udać do niego niezwłocznie, gdy końcówki włosów zaczną być twarde i pojawią się na nich białe plamki. Oznaką do podcięcia końcówek mogą być również nadmiernie puszenie się włosów, szczególnie na ich końcach.  

Jak samemu obciąć końcówki?

Podcięcie końcówek włosów można wykonać również w domu. Najlepiej jest robić to na mokro – obcinanie jest zdecydowanie dokładniejsze, a także zdecydowanie mniej szkodliwe dla kondycji włosów niż w przypadku obcinania na sucho. W sieci dostępna jest duża liczba różnego rodzaju filmów instruktażowych, które krok po kroku pokazują, jak można podciąć końcówki w domowych warunkach. Istotnym punktem jest pielęgnacja kosmyków włosów tuż po wykonaniu zabiegu. Warto na włosy nałożyć olejki, które zapobiegają wysuszaniu końcówek i pozwolą odbudować naruszony płaszcz lipidowy włosów. Dzięki temu włosy staną się znacznie bardziej elastyczne, lśniące i nawilżone. 

Czy podcinanie włosów przyspiesza ich wzrost?

Bardzo wiele osób jest przekonanych o tym, że podcinanie włosów przyspiesza ich wzrost. Jest to jednak jeden z często powtarzanych mitów. Samo podcinanie końcówek nie sprawia, że włosy nagle zaczynają szybciej rosnąć. Podcinanie końcówek oddziałuje przede wszystkim na kondycję i objętość włosów, a także ich wygląd. Zdrowe końcówki nie łamią się i nie kruszą – dzięki temu wydaje się, że włosy są rosną szybciej. 

Oprócz regularnego podcinania włosów, należy również zadbać o właściwą pielęgnację włosów. Warto wybierać produkty wysokiej jakości, które są dopasowane do rodzaju Twoich włosów. Dobrze jest używać nie tylko szamponów, ale i odżywek czy też masek, które zapewniają włosom kompleksową regenerację i nawilżenie. Jeżeli nie wiesz, jaki rodzaj włosów posiadasz i jak powinna wyglądać ich prawidłowa pielęgnacja, skorzystaj z porady swojego fryzjera. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *