nowoczesna-kuchnia
nowoczesna kuchnia z białą zabudową

Wnętrza utrzymane w stylu nowoczesnym to połączenie prostoty, estetyki i funkcjonalności. Kuchnia jest sercem domu każdego mieszkania, dlatego warto poświęcić dużo uwagi jej urządzaniu. Przestrzeń powinna zachęcać zarówno do przygotowywania i spożywania posiłków, jak i do spędzania wolnego czasu na rodzinnych czy też towarzyskich rozmowach. Dowiedz się, o czym należy pamiętać urządzając kuchnię, by stała się ona zarówno funkcjonalna, jak i nowoczesna. 

Kuchnia – prostota i funkcjonalność 

Nowoczesna kuchnia to przestrzeń, która charakteryzuje się prostymi formami, minimalistycznymi rozwiązaniami, a także stonowanymi kolorami. W niektórych wnętrzach dostrzec można kontrastowe połączenia zarówno barw, jak i dekoracji. Jednak każda nowoczesna kuchnia wyróżnia się wysokim stopniem funkcjonalności. Istotne jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni w sposób praktyczny, a także wyposażenie kuchni jedynie w te przedmioty, które są w kuchni niezbędne. 

Przestronny wygląd kuchni 

Nowoczesna kuchnia powinna być przestronna. Warto zatem zdecydować się na proste meble kuchenne, które są utrzymane w symetrycznej zabudowie. Takie rozwiązanie sprawi, że przestrzeń będzie wydawała się być większa niż w rzeczywistości. Nowoczesne meble kuchenne powinny być pozbawione zdobień i elementów dekoracyjnych. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się gładkie blaty i fronty, tworzące spójną całość. Minimalizm, geometria oraz zachowanie proporcji to trzy zasady, które pozwolą na stworzenie prawdziwie modnej przestrzeni. Ze względu na uniwersalność, jednymi z najczęściej używanych kolorów w nowoczesnych kuchnia jest biel, szarość i grafit. 

Nowoczesna kuchnia – materiały i innowacyjne rozwiązania

Materiały w nowoczesnej kuchni

W nowoczesnej kuchni znaleźć można przede wszystkim drewno. Drewniane meble kuchenne są ponadczasowe i doskonale odnajdują się zarówno w małych, jak i dużych wnętrzach. Ponadto drewno jest materiałem naturalnym, który ociepla pomieszczenie i sprawia, że wydaje się być ono zdecydowanie bardziej przytulne. Drewno doskonale komponuje się z większością materiałów, np. szkłem, kamieniem czy metalem. 

Nowoczesna kuchnia to również wyjątkowe połączenia materiałów, które nadają całości charakteru. Jeżeli zależy Ci na urządzeniu kuchni w stylu industrialnym, możesz połączyć drewnianą zabudowę kuchenną np. ze ścianą z cegły bądź widocznymi elementami metalowymi. W przypadku kuchni rustykalnych, dobrym posunięciem może być wykorzystanie kamienia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by stworzyć nowoczesną kuchnię w stylu glamour. Umiejętne połączenie lakierowanych frontów ze szkłem sprawi, że całość będzie niezwykle elegancka i modna. 

Innowacyjne rozwiązania

Nowoczesna kuchnia to przestrzeń, która jest idealnie dopasowana do potrzeb domowników, a także ich stylu życia. Mowa tutaj nie tylko o estetyce, ale przede wszystkim o komforcie i wygodzie związanej z kuchennymi pracami. Maksymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej jest możliwe decydując się na meble kuchenne na zamówienie. Kuchnie tworzone na wymiar są idealnie dopasowane do rozmiarów pomieszczenia i umożliwiają stworzenie spójnej całości. Meble są w stanie pomieścić wszelkie sprzęty i niezbędne akcesoria, a także zabudować np. zmywarkę czy lodówkę. Nowoczesne meble kuchenne posiadają szereg innowacyjnych systemów, takich jak np. cargo, które dostarczają więcej przestrzeni do przechowywania. Nowoczesne meble kuchenne na zamówienie dostępne są np. w salonach ernestrust

W nowoczesnych kuchniach dość popularnym rozwiązaniem jest również wyspa kuchenna, która stanowi uzupełnienie kuchennej zabudowy. Jej powierzchnia może być wykorzystana zarówno jako przestrzeń robocza, jak i przestrzeń do spożywania posiłków. Coraz częściej kuchnię łączy się również z salonem.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *