odpady-niebezpieczne

Na początku warto podkreślić, że odpady niebezpieczne pod żadnym pozorem nie mogą trafić do kontenera przeznaczonego na odpady budowlane. Wynika to z dużego ryzyka zanieczyszczenia gleby, a nawet wód gruntowych. W niektórych przypadkach takie skażenie może utrzymywać się przez wiele lat. Wszystkie odpady niebezpieczne muszą trafiać w specjalnie oznakowane miejsce, które jest przystosowane do ich magazynowania i dalszego przetwarzania. Profesjonalne firmy oferujące wywóz odpadów zapewniają bezpieczny transport i przekazanie ich do punktów zbioru.

Podstawowe informacje o odpadach niebezpiecznych

Wszystkie informacje o odpadach, które są potencjalnie niebezpieczne znajdują się w ustawie. W przypadku zużytych źródeł światła (bez względu na ich rodzaj), należy je wyrzucać do specjalnie oznakowanego pojemnika. Można go znaleźć w każdym sklepie, który sprzedaje żarówki. Podobnie wygląda sytuacja ze źródłami energii. Jeżeli posiadamy ogniwa alkaliczne, niklowo-kadmowe, litowo-jonowe, litowo-polimerowe lub inne, nie możemy ich wrzucać do pojemnika na odpady komunalne.

Zatem co z nimi zrobić gdy się wyczerpią lub zostaną uszkodzone? Wystarczy udać się np. do sklepu budowlanego lub supermarketu, który ma w swojej ofercie baterie, znaleźć oznakowany pojemnik i wrzucić wszystkie egzemplarze. Firmy oferujące wywóz odpadów specjalizują się m.in. w transporcie elektrośmieci. Są to głównie. lodówki, zamrażarki, mikrofalówki i inne urządzenia elektryczne używane w gospodarstwie domowym.

Pozostałe odpady niebezpieczne

Kolejnym rodzajem odpadów niebezpiecznych są różnego rodzaju przepracowane oleje i smary. Co z nimi zrobić? Najlepiej zawieź je do najbliższego PSZOK-u, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Warto jednak pamiętać, aby przed transportem dokładnie zabezpieczyć odpady przed wyciekiem. Do odpadów niebezpiecznych zaliczają się także leki, bez względu na rodzaj. Aby legalnie się ich pozbyć, wystarczy zanieść je do najbliższej apteki.

Po więcej informacji zapraszamy: wywóz odpadów Sopot

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *