nauka-angielskiego

Chęć opanowania języka angielskiego na poziomie komunikatywnym to jeden z najczęściej stawianych sobie celów wraz z nadejściem Nowego Roku. Oczywiście wraz z upływem kolejnych miesięcy regularnie do niego wracamy. Dzięki obecnym możliwościom, osoby, które chcą nauczyć się nowego języka mają szybki i łatwy dostęp zarówno do materiałów video, książek, podcastów, filmów i seriali. Co więcej, spora większość z nich jest darmowa. Wszystko to sprawia, że w teorii, każda osoba może w dowolnym momencie rozpocząć naukę.

Angielski w zaciszu własnego domu – czy da się go nauczyć?

Odpowiedź na to pytanie może być zarówno twierdząca, jak i przecząca. Wszystko zależy bowiem od konkretnej osoby. Dla niektórych najlepszym rozwiązaniem jest kurs angielskiego, zaś dla innych samodzielna praca w zaciszu własnego pokoju. Jeśli interesuje nas druga opcja, warto zaznaczyć, że stanowi ona znacznie większe wyzwanie. Taka nauka wymaga większej samodyscypliny, wytrwałości i przede wszystkim ogromnej motywacji. Niemniej jednak, samodzielne opanowanie angielskiego jest jak najbardziej możliwe.

Czy samodzielna nauka angielskiego jest efektywna?

Szeroki dostęp do materiałów oraz liczne artykuły dotyczące metod uczenia się i zapamiętywania nowych słówek sprawiają, że nauka jest prostsza niż kiedykolwiek. Wszystko zależy oczywiście od naszych chęci i tego jak wiele czasu chcemy poświęcić. Intensywny kurs angielskiego we własnym zakresie wymaga praktycznie codziennej pracy, przez minimum godzinę. Najlepsze efekty można osiągnąć dzięki tzw. całkowitemu “zanurzeniu się” w angielskim, co należy rozumieć jako otaczanie się językiem w praktycznie każdym momencie dnia.

Jeśli nie chcemy poświęcać aż tyle czasu i siadamy do materiałów raz w tygodniu na kilkanaście minut, efekty nie będą zadowalające. Wszystko zależy zatem od naszych możliwości i zaangażowania. Osoby wysoko zmotywowane, które na dodatek wypracują nawyk codziennej nauki, bez wątpienia osiągną sukces.

Zapraszamy: kurs angielskiego Poznań

Related Posts

1 Komentarzy

  • Weronika
    23 lipca 2021

    ja probowalam sie uczyc hiszpanskiego sama, ale poleglam niestety, to zajecie dla wytrwalych

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *