odgrzybianie-klimatyzacji

Każdy, kto montuje klimatyzatory w swoim samochodzie i w domu, wie, że czyszczenie to podstawa. Niezastosowanie się do tego może zagrozić zdrowiu dorosłych i dzieci. Na szczęście możesz użyć domowych środków, aby schłodzić klimatyzator. Porady jak to zrobić krok po kroku, jak oczyścić klimat, czego w tym celu użyć oraz to, czy możesz zrobić to samodzielnie, czy musisz udać się do serwisu, znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czy czyszczenie klimatyzatora jest ważne?

Czyszczenie klimatyzatora w domu jak i w aucie jest niezbędne, aby wszystkie urządzenia działały prawidłowo. Klimatyzatory poprzez stałą wymianę powietrza mają kontakt z brudem. Pył, grzyby, kurz i inne bakterie znajdujące się w powietrzu przedostają się do wymienników ciepła i osadzają się w urządzeniu. To samo dotyczy przenośnych klimatyzatorów. Dezynfekcję klimatyzatora można przeprowadzić na kilka sposobów. Najczęstsze to natryskiwanie chemikaliów i wtryskiwanie piany bezpośrednio do dopływu powietrza. Możesz je kupić w sklepach samochodowych jak i w zwykłym supermarkecie.

Jak wyczyścić klimatyzację w domu i w aucie?

Najważniejszym elementem w każdym systemie klimatyzacji jest filtr, który zbiera najwięcej zanieczyszczeń. Aby dokładnie wyczyścić urządzenie, najpierw je wyłącz, zdejmij obudowę i delikatnie wyciągnij filtr. Elementy czyszczące, takie jak płyn do mycia naczyń lub mydło, należy następnie dodać pod bieżącą wodą. To samo dotyczy miski na skropliny. Na koniec zetrzyj nagromadzony kurz ściereczką tak bardzo, jak to możliwe.

Środki chemiczne do odgrzybiania klimatyzacji

Warto zainwestować w chemię. Należy zauważyć, że nie jest to szkodliwe dla dzieci. Stosowanie tego preparatu pozwoli dłużej utrzymać klimatyzator w czystości. Ważne jest również, aby w pomieszczeniu domu jak i w aucie był czysty system klimatyzacji. Najpierw mówimy o podłogach. To tam gromadzi się najwięcej kurzu, który w miarę przemieszczania się powietrza wpływa do klimatyzatora. Tak się składa, że klimatyzator trzeba wyczyścić. Najbardziej znanym sposobem czyszczenia klimatyzatora jest metoda piankowa lub metoda natrysku chemicznego. W obu przypadkach był rozpylany wewnątrz klimatyzatora. Konieczna jest wentylacja pomieszczenia w domu oraz auta, zależnie od tego, gdzie chcemy wyczyścić klimatyzację. Inną metodą jest ozonowanie. Skuteczny, ale drogi sposób. Wykonane z odczynnikami chemicznymi. Oczyszczanie ozonem przeprowadzają profesjonalne firmy. Jest też USG. Para z reakcji specjalnej dociera do każdego zakamarka urządzenia i dokładnie go czyści.

Jednym z najlepszych sposobów jest zastosowanie MC8802 NANOCLEAN AC8, który idealnie się sprawdzi przy czyszczeniu i dezynfekcji systemu klimatyzacji i wentylacji zarówno w domach jak i samochodach. Natychmiast zabija wszystkie wirusy, bakterie, grzyby, drożdże, zarodniki, prątki. Zabija bakterie Legionella Pneumophila w ciągu 1 minuty. Jest to świetny produkt do czyszczenia i dezynfekcji klimatyzatorów samochodowych i domowych, w postaci półsuchych aerozoli wysokociśnieniowych. Trwale usuwa nieprzyjemne zapachy grzybów oraz  zapachy odpadów organicznych.

Czyszczenie klimatyzacji – serwis czy samodzielnie?

Co oczywiste, stosowanie środków chemicznych nie zastępuje serwisu klimatyzacji, w którego trakcie należy dokonać kontroli szczelności oraz poziomu czynnika chłodzącego w układzie. Środki do czyszczenia klimatyzacji są jednym z elementów serwisowania układu. Trzeba uwzględnić w tym cenę. Samodzielnie czyszcząc, na pewno nie wydamy na to dużo pieniędzy. W przypadku serwisu odpowiedzialnego za czyszczenie klimatyzacji będziemy musieli zapłacić kilkaset złoty. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *