nieswiezy oddech

Nieświeży oddech jest jedną z najnieprzyjemniejszych dolegliwości, których nie odczuwamy poprzez ból fizyczny, jednak wpływa dosyć znacząco na naszą psychikę, rozmowę ze znajomymi, a też może być powodem odrzucenia zalotów miłosnych. W tym artykule przedstawimy Ci parę praktycznych sposobów na walkę z nieświeżym oddechem, żebyś odżył psychicznie i odzyskał zatraconą pewność siebie!

Skąd się to wzięło?

Może zanim o tym, jak sobie z tym poradzić, warto w kilku słowach powiedzieć o tym, skąd się bierze ta przykra sprawa. Brak higieny zębów to jeden z powodów przykrego zapachu z ust. Poprzez odpuszczenie czynności mycia zębów, jak też bagatelizowanie problemów z zębami i braku wizyt u dentysty pojawiają się problemy z nieprzyjemnym zapachem wydzielającym się z ust.

Kolejnym problemem jest brak korzystania z wartościowych past do zębów tylko kupowanie najtańszych produktów, które zamiast zadbać o nasze zęby, są powodem do zmartwień w przyszłości. Halitoza, jak nazywana jest medycznie choroba nieprzyjemnego zapachu, może się objawić poprzez takie choroby jak niewydolność nerek czy cukrzyca. Jak więc widzimy, nie zawsze powodem tej dolegliwości są zęby. Czasem są za to odpowiedzialne inne organy.

Jak zwalczyć nieprzyjemny zapach z ust?

Przede wszystkim dbając o siebie. Żeby nie nabawić się chorób wewnętrznych, warto się ruszać poprzez takie formy aktywności jak bieganie. Warto też odpuścić palenie papierosów i alkohol. Najważniejszą diagnozę powinien postawić dentysta, do którego powinniśmy się zwrócić z tym problemem. Również nieszczelne czy ułamane plomby mogą być powodem tej przypadłości. Być może okaże się, że masz próchnicę, bądź właśnie Twój stan uzębienia wpływa na to. Postaw na pastę do zębów, która będzie zabezpieczać Twoje zęby i redukować nieprzyjemny zapach. Warto śledzić rankingi najlepszych past do zębów i nie żałować kilku złotych więcej – w końcu chodzi o Twój oddech.Natura również przychodzi z pomocą i warto z niej skorzystać. Cynamon jest taką przyprawą, która jest naszym sprzymierzeńcem w tej walce. Wsypanie łyżeczki cynamonu do wody i zagotowanie jej przez ok. 10 minut i następnie po ostygnięciu płukanie ust przez kilka minut parę razy dziennie zredukuje nieprzyjemnych oddech. Również żucie mięty jest dobrym środkiem. Co do innych narzędzi walki z nieświeżym oddechem, to poza wizytą u dentysty, najskuteczniejszym sposobem jest cynk. Wiąże on lotne związki siarki w ustach, co w efekcie będzie nam dawać świeższy oddech. Ponadto cynk wzmacnia odporność, wpływa na jakość włosów i paznokci. Jego cena też jest bardzo dobra, bo możemy znaleźć już oferty od 9 zł za 60 tabletek. Możemy w ciągu dnia zażyć do 2 pastylek dziennie.

Istnieją także tabletki na bazie cynku, jak Halitomin, który jest skuteczny, jednak zawiera on związek bardzo szkodliwy dla naszego organizmu, jakim jest aspartam, o którym mówi się, że jest 200 razy słodszy od cukru.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array