panzokcie-hybrydowe
Manicure hybrydowy - jak zrobić?

Zależy Ci na pięknych paznokciach? Chcesz, by prezentowały się nienagannie przez długi czas? Dowiedz się, czym jest manicure hybrydowy, jak go zrobić i dlaczego warto się na niego zdecydować.

Manicure hybrydowy – co to takiego?

Manicure hybrydowy to rodzaj manicure, który od kilku lat jest jednym z najczęściej wybieranych przez kobiety rozwiązań. Tego rodzaju sposób stylizacji paznokci łączy w sobie zalety lakierów klasycznych, jak i lakierów żelowych. Dzięki temu paznokcie wyglądają naturalnie, a efekt utrzymuje się nawet do 3 tygodni. Lakiery hybrydowe są trwałe i odporne na uszkodzenia i odpryski. Odpowiednio i starannie wykonane hybrydy cieszą oko pięknym blaskiem. Ogromną zaletą tego rodzaju manicure jest możliwość wykonania go we zaciszu własnego domu.

Czym różnią się żele od hybryd?

Hybryda i żele to dwa najpopularniejsze rodzaje manicure. Wiele osób używa tych nazw zamiennie, co jest błędem. To dwie zupełnie różne od siebie metody. Różnice dostrzec można zarówno w nakładaniu produktów, ich zdejmowaniu, jak i właściwościach. Żele umożliwiają nadbudowanie płytki paznokcia, a także sprawiają, że staje się ona twardsza i bardziej odporna na uszkodzenia. W przypadku hybrydy – uzyskany efekt jest bardziej naturalny, a całość aplikacji jest dość łatwy.

Manicure hybrydowy – zalety

Ogromną zaletą lakierów hybrydowych jest ich prosta i przyjemna aplikacja. Posiadają one konsystencję zbliżoną do klasycznych lakierów, dzięki czemu malowanie nie sprawia większych problemów. Produkty przeznaczone do tego typu manicure charakteryzują się również wyjątkowo mocną pigmentacją oraz odpornością na odpryski i uszkodzenia. Dzięki utwardzeniu za pomocą światła UV bądź LED są w stanie utrzymać się na paznokciach przez długi czas. Podczas aplikacji nie pozostawiają na powierzchni płytki paznokcia nieestetycznych smug czy też odprysków. Ogromną zaletą jest również brak konieczności czekania na całkowite ich wyschnięcie – po wyjęciu z lampy paznokcie są gotowe!

Co jest potrzebne do paznokci hybrydowych?

Do wykonania manicure hybrydowego potrzebnych jest kilka niezbędnych akcesoriów:

 • pilniczek do paznokci – pozwala nadać paznokciom docelowy kształt,
 • bloczek polerski – jej zadaniem jest zmatowienie płytki paznokcia,
 • patyczki drewniane do skórek – przy ich pomocy odsuniesz skórki,
 • cleaner – płyn, dzięki któremu odtłuścisz płytkę paznokcia i usuniesz z niej zanieczyszczenia,
 • bezpyłowe waciki – potrzebne do użycia cleanera, nie pozostawiają na paznokciach pyłu,
 • baza do lakierów hybrydowych,
 • lakier hybrydowy,
 • top.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe?

Pierwszym krokiem jest odpowiednie przygotowanie płytki paznokcia. Należy odsunąć skórki, a także nadać płytce paznokcia odpowiedni kształt. Następnie należy zmatowić płytkę paznokcia przy pomocy bloczka polerskiego i przetrzeć ją nasączonym w cleanerze wacikiem bezpyłowym. Po wykonaniu tych czynności należy pokryć paznokcie warstwą bazy i umieścić na 30 bądź 60 sekund w lampie (czas jest zależny od rodzaju lampy). Następnie pokryć paznokcie dwiema warstwami lakieru hybrydowego i topem, umieszczając paznokcie w lampie pod nałożeniu każdej z kolejnych warstw. Na koniec należy ponownie przetrzeć paznokcie cleanerem. Gotowe!

Jak zdjąć hybrydę?

Lakier hybrydowy można usunąć z paznokci przy pomocy wacików, folii aluminiowej i zmywacza do hybryd bądź acetonu. Na początek warto spiłować wierzchnią warstwę lakieru pilniczkiem, a następnie nasączony wacik przyłożyć do paznokcia i owinąć folią aluminiową. Po około 7 minutach należy sprawdzić, czy lakier jest na tyle miękki, że można go bezpiecznie usunąć drewnianym patyczkiem z paznokcia. Jeżeli nie – warto przytrzymać paznokcie w acetonie chwilę dłużej.

Jak zdjąć hybrydę bez acetonu?

Zdjęcie hybrydy bez użycia acetonu możliwe jest przy pomocy:

 • frezarki – urządzenia, które spiłowuje wszystkie warstwy lakieru,
 • pilniczków i bloczka polerskiego – ręczne spiłowanie warstw lakieru przy pomocy pilniczków o różnych gradacjach,
 • naklejek na paznokcie – na rynku dostępne są specjalne naklejki do paznokcie, które nakłada się na paznokieć przed wykonaniem manicure; aby pozbyć się hybrydy należy lekko podważyć naklejkę i zdjąć ją razem z warstwami lakieru.

Pierwsza i druga metoda zdejmowania hybryd wymaga dużej wprawy i dokładności. Nieumiejętne wykonanie tej czynności może skutecznie zniszczyć naturalną płytkę paznokcia. Trzecia metoda jest natomiast znacznie bardziej czasochłonna. Właściwe dopasowanie naklejki znacznie wydłuża cały proces robienia manicure.

Jak zdjąć hybrydę bez folii aluminiowej?

Zarówno zdejmowanie hybrydy frezarką, pilniczkiem, jak i naklejkami nie wymaga użycia folii aluminiowej. Brak tego typu akcesorium jest również możliwe przy metodzie z acetonem. Na rynku dostępne są specjalne plastikowe bądź silikonowe nakładki wielokrotnego użytku, które umożliwiają usunięcie lakieru hybrydowego. Postępuje się z nimi tak samo, jak w przypadku folii – wacik nasączony acetonem przykłada się do paznokcia, a następnie aplikuje się klips, który odpowiedzialny jest za dociśnięcie wacika do płytki paznokcia.

Related Posts

3 Komentarzy

 • lejla_5
  28 maja 2020

  Od dłuższego czasu robię hybrydę i dosłownie po kilku dniach zaczyna odstawać od paznokcia, tak jakby rozwarstwiac się.. nie wiem, czym to może być spowodowane?

 • magda56
  1 czerwca 2020

  lejla_5 wydaje mi sie, że niedokładnie matowisz paznokcie albo zalewasz skórki

 • kosmetyczka98
  18 czerwca 2020

  może popsute produkty? czasami jak się trzyma lakiery blisko lampy to mogą się potem łuszczyć na paznokciach :/ trzeba na to bardzo uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *