laminacja-brwi

Twoje brwi są cienkie i niesforne? Zastanawiasz się, jak można poprawić ich kondycję? Dowiedz się, na czym polega laminowanie brwi i sprawdź, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie.

Laminacja brwi – co to?

Laminacja brwi i rzęs to jeden z najpopularniejszych ostatnio zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Przeznaczony jest dla wszystkich osób, które pragną, aby ich rzęsy czy brwi były gęste, odżywione i błyszczące. Dzięki temu spojrzenie zyskuje blasku, a same włoski doskonale się układają. Zabieg laminowania brwi polecany jest osobom, których włoski źle się układają, są cienkie bądź zbyt wąskie, sztywne bądź szybko tracą swój kolor. Efektami zabiegu można cieszyć się ponad miesiąc, a jego wykonanie warto wykonać w profesjonalnym gabinecie stylizacji brwi. Sama laminacja trwa około 45 minut. Jeżeli połączona jest z innym zabiegiem, takim jak stylizacja czy henna, czas ten może wydłużyć się do ponad godziny.

Laminowanie brwi – na czym polega?

Zabieg laminowania brwi składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest dokładne przygotowanie włosków. Są one oczyszczane, a następnie pokrywane aktywatorem z kwasem tioglikolowym. Jest on odpowiedzialny za otworzenie łusek włosa, a co za tym idzie zmiękczenie włosków, które stają się podatne na stylizację. Następnie nadawany jest pożądany kształt brwi, a całość pokrywana jest substancją, która utrwala uzyskany efekt. Ostatnim etapem jest pokrycie włosków preparatami o działaniu pielęgnacyjnym, które odbudowują strukturę włosków. Substancje wzmacniają je, pogrubiają, a także nadają blasku. Chronią również włoski przed działaniem czynników zewnętrznych. Dzięki temu efekt utrzymuje się dłużej i jest wzmocniony. Dodatkowa pielęgnacja brwi po laminacji w domu pozwala na regenerację i stymulację włosków. Najlepiej, aby produkty do samodzielnego używania również zostały dopasowane do rodzaju włosków przez kosmetyczkę. 

Zalety i wady laminowania brwi

Zabieg pozytywnie wpływa na kondycję i wygląd włosków. Są one wzmocnione i wygładzone. Dodają spojrzeniu wyrazistości i sprawiają, że twarz wygląda młodziej. Jest to zasługa tego, że włoski ułożone są „w górę” zapewniając efekt tzw. „fluffy brows” (w Polsce nazywane jest to „efektem jeżozwierza”). Jednak nieumiejętnie wykonanie zabiegu bądź skorzystanie ze słabej jakości kosmetyków może skończyć się zniszczeniem brwi. Oprócz borykania się z łamliwymi włoskami czy nadmiernym ich wypadaniem źle wykonany zabieg może również podrażnić skórę. Dlatego warto wykonywać tego rodzaju zabieg w profesjonalnym gabinecie, w których kosmetyczka idealnie dobierze produkty do kondycji włosków.

Laminacja brwi – cena

Cena zabiegu laminacji brwi w profesjonalnym studiu waha się w graniach 150 złotych. Jest to najczęściej cena za sam zabieg, bez dodatkowych usług, takich jak henna czy stylizacja. Za cały pakiet usług czasami trzeba zapłacić nawet ponad 200 złotych. Cena uzależniona jest również od miasta, dlatego informacji na temat cen zabiegu najlepiej szukać w cennikach poszczególnych salonów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *