skora-w-deszczowe-dni

Skóra naturalna nie bez powodu jest ceniona za swoją wytrzymałość i piękny wygląd. Jej cenne właściwości sprawiają, iż chętnie decydujemy się na zakup obuwia, torebek, akcesoriów oraz odzieży wykonanej z tego materiału. Niestety, na faktyczną żywotność wpływa wiele elementów, w tym odpowiednia pielęgnacja oraz warunki atmosferyczne. Wiosna i jesień to pory roku gdy często zaskakują nas deszczowe dni. Jaka skóra najlepiej poradzi sobie w taką pogodę i co zrobić, aby woda nie zaszkodziła jej zbyt mocno?

Jaka skóra jest najbardziej odporna na wilgoć?

W tym przypadku faworyt jest tylko jeden i jest to oczywiście skóra licowa. Wyróżnia się gładką strukturą, a jej wierzchnia część jest specjalnie wyprawiona. Co więcej, taka skóra jest impregnowana woskiem, dzięki czemu jest z jednej strony bardziej błyszcząca, z drugiej zaś wykazuje większą odporność na wilgoć. Warto też wspomnieć o tym, iż jest grubsza od innych rodzajów skór, sztywniejsza i bardziej wytrzymała. Oczywiście zdarza się, że w związku z niewłaściwym użytkowaniem lub pielęgnacją konieczna jest renowacja butów, jednak decydując się na taki materiał mamy największą gwarancję, iż zachowa swój atrakcyjny wygląd przez długi czas.

W jaki sposób zabezpieczyć skórę przed wodą?

Pomimo wspomnianych właściwości skóry licowej nie oznacza to, iż nie możemy wykonać dodatkowych czynności, które wpłyną na jej lepsze zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią.

  • Jedną z najważniejszych kwestii jest unikanie przemoczenia. Podczas deszczowych dni należy zatem starać się omijać kałuże. Jeśli przed wyjściem z domu widzimy, że pada deszcz lepiej sięgnąć po kalosze, a eleganckie mokasyny lub półbuty ubrać dopiero w pracy.
  • Zaleca się ponadto wcześniejsze zaimpregnowanie obuwia, dzięki czemu renowacja butów być może nie będzie potrzebna. W ten sposób skóra zostanie lepiej zabezpieczona, choć oczywiście nie stanie się w 100% wodoodporna.

Jeśli doszło już do przemoczenia, buty należy zdjąć najszybciej jak to możliwe. Do środka najlepiej włożyć papier lub papierowe ręczniki, gdyż mokra skóra traci swój kształt. Obuwie należy pozostawić do samodzielnego wyschnięcia. Nie należy jednak kłaść ich bardzo blisko kaloryferów czy innych źródeł ciepła.

Napraw swoje skórzane buty: renowacja butów Poznań

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array