rejestrator-czasu-pracy

Niezależnie od rozmiaru przedsiębiorstwa przepisy zobowiązują wszystkich do prowadzenia dokładnej księgowości. W większych firmach łatwiej uzasadnić jest koszt w postaci stacjonarnego zatrudnienia odpowiedniej liczby pracowników administracyjno-finansowych. W przypadku mniejszych przedsiębiorstw są to procesy znacznie częściej zlecane zewnętrznym wykonawcom. Odpowiednie zarządzanie finansami w firmie wspiera wzrost biznesu oraz pozwala uniknąć kosztownych błędów. Czas reakcji wielu biur rachunkowych w przypadku nagłych sytuacji pozostawia wiele do życzenia. Z tego właśnie powodu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na nowoczesne oprogramowanie do automatyzacji oraz digitalizacji procesów finansowo-księgowych w firmie.

Jakie błędy popełniane są najczęściej przez niewielkie przedsiębiorstwa?

Szczególnie na początku działalności ciężko obiektywnie ocenić jak bardzo kosztowne jest prowadzenie nieefektywnej księgowości. Przechowywanie, magazynowanie, przetwarzanie oraz analizowanie setek tysięcy papierowych dokumentów jest niezmiernie czasochłonne i obarczone dużym prawdopodobieństwem wystąpienia błędów. Generuje to też dodatkowe koszty związane z odpowiednim niszczeniem zbędnych i nieaktualnych dokumentów. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia cyfryzację oraz automatyzację żmudnych i czasochłonnych procesów związanych z danymi księgowo-finansowymi. Pozwala ono zredukować prawdopodobieństwo wystąpienia nieumyślnych pomyłek oraz intencjonalnych nadużyć ze strony nieuczciwych pracowników.

Do często popełnianych błędów zaliczyć można duże rozproszenie danych księgowo-finansowych. Aby sprawnie podejmować decyzje biznesowe trzeba mieć dostęp do danych w czasie rzeczywistym. Zebranie oraz ujednolicenie tak często wykorzystywanych arkuszy kalkulacyjnych nie powinno generować dodatkowych kosztów ani pochłaniać cennego czasu pracowników. Ciężej też jest w takiej sytuacji zadbać o bezpieczeństwo poufnych informacji.

Dlaczego programy księgowe Reset2 sprawdzają się świetnie w każdej firmie?

Reset2 jest producentem oprogramowania wyspecjalizowanym w dziedzinie programów księgowo-płacowych. Wieloletnie doświadczenie sprawia, że programy księgowe Reset2 są bardzo często wybierane przez polskich przedsiębiorców z segmentu Small Medium Business (SMB). Programy dla firm budowlanych, gastronomicznych lub produkcyjnych dostępne w ofercie Reset2 można dopasować do indywidualnych potrzeb wynikających ze specyfiki biznesu. Wsparcie w procesie implementacji oraz dostosowania poszczególnych programów pozwala zostawić daleko w tyle konkurencję korzystająca z generycznych rozwiązań. Reset2 ceniony jest szczególnie za możliwość bezpłatnej konsultacji telefonicznej lub internetowej, co pozwala uniknąć często ukrytych kosztów związanych z przeszkoleniem pracowników oraz wdrożeniem.

Czy Reset2 dostarcza tylko programy dla firm budowlanych?

Dostępne w ofercie oprogramowanie zastosowane może być w dowolnej branży ze względu na dużą elastyczność w zakresie dopasowania. Programy księgowe Reset2 dostępne są w różnych pakietach oraz konfiguracjach, dzięki czemu wraz z rozwojem działalności wzbogacać je można o dodatkowe moduły i integrować z innymi narzędziami wykorzystywanymi w firmie.

Related Posts

1 Komentarzy

  • mateusz
    29 września 2021

    jestem przedsiebiorca i uzywam specjalnej aplikacji do wystawiania faktur, jak na moje potrzeby tyle mi wystarcza 😉

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *