337-afterweb-zrodlo

Każda witryna posiada odmienne priorytety i chce jak najlepiej trafiać w gusta swoich klientów, jednocześnie przyciągając nowych. Aby do tego doszło, prezentowana strona musi być nie tylko przyjemna w odbiorze, ale też funkcjonalna. Przez to sam proces projektowania stron internetowych www jest czasochłonny; złożony z kilkunastu elementów (nie tylko technicznych!), finalnie ma na celu przede wszystkim zaprezentowanie biznesu z jak najlepszej, zachęcającej strony.

Znajomość pojęć – rzecz wartościowa. Jaki skład rozpoczyna tworzenie stron www?

Nawet jeżeli nie do końca rozumie się całą procedurę tworzenia stron, warto znać podstawowe pojęcia, które mają ogromny wpływ na rozwój strony – wiążą się one przede wszystkim z bezpośrednim oddziaływaniem na odbiorcę. Pierwszym pojęciem, od którego wszystko się zaczyna, jest Web Design – którego nadrzędnym celem jest przede wszystkim przygotowanie swoistej bazy pod tworzenie stron internetowych, łącząc piękne z pożytecznym. Warto wiedzieć, że nawet najbardziej atrakcyjna wizualnie strona może okazać się klapą – wszystko przez jej nieczytelność i brak jakiejkolwiek funkcjonalności. Projekt strony to filar całego procesu – późniejsze dokonywanie poważniejszych zmian może być o wiele bardziej uciążliwe. Kolejny, bardzo istotny czynnik, to architektura informacji (Information Architecture) – etap ten polega na rozplanowaniu treści w taki sposób, aby umożliwić odbiorcy sprawne odnajdywanie poszukiwanych przez niego zawartości. Kolejnym elementem całości jest User Interface – dzięki interfejsowi strony internetowej, klient ma możliwość wejścia z nią w interakcję. Najprościej wytłumaczyć działania UI, posługując się ekspercką opinią:

Tutaj zwracamy uwagę przede wszystkim na czytelność UI, jego estetykę z dostępne możliwości. Już po pierwszym rzucie oka na stronę odbiorca powinien zorientować się co, gdzie i w jaki sposób może na niej zrobić. Ze względu na konieczność zbudowania intuicyjnego interfejsu, w tworzenie stron internetowych angażują się zarówno architekci informacji, jak też specjaliści od funkcjonalności aplikacji oraz psychologicznego przetwarzania bodźców przez ludzi.”

Źródło: https://afterweb.pl/

UI często idzie w parze z UX – User Experience. Jest to swoisty przegląd zebranych informacji i wyciągnięcie z nich wniosków odnośnie wykreowanej strony. Zalicza się do niego między innymi nawigację na stronie, walory wizualne i dostępne opcje. Jakość UX mierzona jest z dużą dokładnością; poszczególne współczynniki ukazują wady i zalety całej konstrukcji strony.

Liczy się człowiek. Strona przyjazna ludziom

Wznoszenie strony internetowej powinno mieć zawsze priorytet – istnieć dla klienta i zapewniać mu najlepszą jakość wirtualnej obsługi. Prawdziwi eksperci z branży projektowania stron zawsze stawiają ponad wszystko fakt, że przeznaczeniem witryny jest odpowiadać na pytania wyszukiwane przez klientów i oferować im opcje, z których mogą korzystać. Dlatego tak istotna jest responsywność, rozumiana jako stworzenie strony pasującej do każdego ekranu, niezależnie od urządzenia. Funkcjonalność często jest o wiele ważniejsza niż design – nic bowiem po zachęcającej stronie, jeśli nie da się na niej jakkolwiek odnaleźć.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *