pexels-hugo-heimendinger-1766215

Australia jest krajem, do którego wielu Polaków wyjeżdża zarówno w celu turystycznym, jak i zarobkowym. Przed samą podróżą konieczne jest jednak uzyskanie odpowiedniej wizy. Czy wiąże się to z załatwianiem wielu formalności? Czy dokument wydawany jest bezpłatnie? Dowiedz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby dostać wizę do Australii i sprawdź, gdzie złożyć stosowny wniosek.

Wizy do Australii – jakie są rodzaje?

W zależności od celu wyjazdu na tzw. piąty kontynent niezbędne będzie uzyskanie wizy konkretnej kategorii. Poszczególne rodzaje dokumentów różnią się od siebie okresem ważności i charakterem pobytu.

  • E-Visitor Subclass 651 – jest to wiza wydawana w celach turystycznych i biznesowych na okres 90 dni.
  • Temporary Work (Short Stay) Subclass 400 – dokument wydawany na max. 90 dni w celu wykonania krótkotrwałej pracy.
  • Temporary Work (Skilled) Subclass 457 – wiza do Australii obejmująca czas kontraktu. Wydawana jest na wniosek strony zapraszającej.
  • MCV (Marynarska) Subclass 988 – dokument przeznaczony dla marynarzy.
  • Visitor Subclass E-600 – wiza wydawana w celach turystycznych i prywatnych na pobyt do 90, 180 lub 365 dni.

W uzyskaniu każdego z wymienionych dokumentów pomóc może Serwis Konsularny. Jest to zespół specjalistów, którzy pośredniczą przy wizach do różnych krajów z całego świata. Szczegóły oferty można znaleźć pod adresem: https://www.serwiskonsularny.pl/.

Czy wiza do Australii jest konieczna?

Każdy obywatel Polski przed wyjazdem musi uzyskać stosowną wizę lub zezwolenie na wjazd przyznawane przez ambasadę. Niestety Australia zamknęła wydział konsularny w Polsce i obecnie papierowe wnioski o wydanie dokumentu rozpatrywane są w Berlinie. Z tego powodu warto skorzystać z usług pośredników takich jak Serwis Konsularny. Profesjonaliści dopilnują formalności i umożliwią wyjazd.

Wizy do Australii wydawane są jako maile i przesyłane do Polski pocztą elektroniczną. Dzięki temu, aby uzyskać dokument, nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów w oryginale. W zupełności wystarczą kopie i skany komputerowe.

Wiza do Australii – czy jest bezpłatna?

Niestety przed wyznaczeniem budżetu na podróż i pobyt w Australii należy wziąć pod uwagę jeszcze wydatek na wizę. Bezpłatny jest jedynie dokument wydawany w celach turystycznych. Wszystkie inne rodzaje wymagają stosownej opłaty. W zależności od kategorii ceny wahają się od kilkuset do nawet kilku tysięcy dolarów australijskich.

W niektórych przypadkach koszt wizy może być dość wysoki, jednak praca w Australii jest bardzo opłacalna. Jeśli nie wiesz, jakiego dokumentu potrzebujesz, skontaktuj się z Serwisem Konsularnym. Profesjonalna pomoc w załatwianiu formalności pozwoli zaoszczędzić Ci mnóstwo czasu.

Jakie dokumenty trzeba mieć przy wjeździe do Australii?

Wszystko, czego potrzebujesz, aby wyjechać do Australii, to zatwierdzona wiza elektroniczna i ważny paszport. Numer wizy jest automatycznie przypisywany do paszportu, więc nie musisz mieć jej w formie papierowej.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymagania, można stwierdzić, że uzyskanie wizy do Australii nie jest takie proste. W całym procesie trzeba zatroszczyć się o wiele spraw. Dlatego powinno się uważnie podchodzić do każdego etapu. Aby mieć pewność, że wszystko zostało prawidłowo załatwione, warto skorzystać z pomocy specjalistów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *