4

Nietolerancja glutenu to coraz częściej diagnozowana dolegliwość nie tylko u ludzi, ale i u zwierząt. Polega ona na odrzucaniu przez organizm niektórych zbóż – jęczmienia, pszenicy oraz żyta – co objawia się na przykład biegunką, świądem, czy wystąpieniem stanów zapalnych i zmian skórnych. Po wystąpieniu takich symptomów należy zastosować dietę eliminacyjną. Dobrym rozwiązaniem będzie wtedy karma bezzbożowa. Sprawdź, dlaczego warto podawać ją psu.

Jak rozpoznać nietolerancję glutenu u psa?

Jeżeli Twój pupil cierpi na nietolerancje glutenu, jego organizm potraktuje zboża jak wroga i będzie za wszelką cenę próbował się go pozbyć. Mogą wtedy wystąpić wymioty i biegunka, które są najczęstszym objawem tej dolegliwości. Niepokojącym symptomem jest także świąd. Gdy zauważysz, że pies cały czas intensywnie się drapie albo czołga po szorstkim dywanie, warto skontrolować stan jego skóry. Oprócz zaczerwienienia i wysypki mogą pojawić się na niej stany zapalne i zmiany skórne. Częstym problemem przy nietolerancji glutenu jest także nadmierne wypadanie sierści. Twój pies może również nie mieć apetytu oraz chęci do spacerów i zabawy. Więcej informacji o nietolerancji glutenu znajdziesz na blogu Country&Nature: https://drpetcare.pl/blog/.

Jeżeli zaobserwujesz wymienione objawy u swojego pupila, jak najszybciej udaj się z nim do lekarza weterynarii. Specjalista przeprowadzi odpowiednie badania, które pozwolą określić czy dolegliwości są spowodowane nietolerancją na gluten, czy może jakąś infekcją albo chorobą. W pierwszym przypadku niezbędne będzie zastosowanie diety eliminacyjnej.

Dieta eliminacyjna – na czym polega?

Przy podejrzeniu, a najlepiej po zdiagnozowaniu nietolerancji glutenu, należy jak najszybciej wykluczyć z diety psa składnik wywołujący niepożądane reakcje. Pod lupę należy wziąć skład dotychczasowego pokarmu. Jeżeli znajdziesz w nim pszenicę, jęczmień lub żyto, lepiej zrezygnować z podawania go Twojemu zwierzakowi (jeśli masz spory zapas i szkoda Ci go wyrzucić, możesz zawieźć go do pobliskiego schroniska – tam na pewno się przyda). Warto zastąpić go karmą bezzbożową, która doskonale nada się także dla psów z wrażliwym układem pokarmowym. Szczególnie warto zwrócić uwagę na propozycje od Country&Nature, które znajdziesz tutaj: https://drpetcare.pl/. Ich receptura bazuje na najwyższej jakości mięsie i podrobach, które są źródłem cennego białka. Dodatkowo w ich składzie znajdziesz warzywa i owoce bogate w witaminy i minerały, olej z łososia, który dostarcza do organizmu zwierzęcia kwasy Omega 3, a także l-karnitynę, zwiększającą siłę motoryczną mięśni i stymulującą przemianę materii.

Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Karma bezzbożowa to dobre rozwiązanie dla każdego psa. Nie podrażnia żołądka, dostarcza niezbędnych składników odżywczych, a dodatkowo jest bardzo smakowita. W propozycjach od Country&Nature znajdziesz mnóstwo propozycji smakowych zarówno suchej, jak i mokrej karmy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *