kamienie-szlachetne-w-bizuterii-kobiecej
pierścionek z diamentem i perłą

Złota biżuteria i drogie kamienie są kochane przez wszystkie kobiety. Dziś projektanci biżuterii tworzą nieprzeciętne okazy, które przyciągają wzrok i napawają podziwem. Lecz nie każda kobieta może pozwolić sobie na posiadanie i noszenie drogiej biżuterii wysadzanej drogimi kamieniami. Tylko niektóre panie na świecie mają takie szczęście.

Klasyfikacja niektórych kamieni szlachetnych

Diament

Diament jest najcenniejszym kamieniem szlachetnym na świecie. Z diamentów powstają brylanty. Diament jest też najtrwalszą substancją, która występuje w przyrodzie, co czyni go twardym, mocnym i niezniszczalnym. Diament nie jest topliwy i jest bardzo odporny na działanie kwasów i zasad. Posiada kształt ośmiościanu lub sześcianu. Diamenty posiadają śladowe ilości różnych minerałów. Diamenty powstały miliardy lat temu. Są one absolutnie wyjątkowe również dlatego, że tylko 20% wydobywanych diamentów nadaje się do zastosowania w biżuterii. Diamenty posiadają sporo właściwości zdrowotnych, wśród których najważniejsze jest to, że dodają dobrej energii a zmniejszają negatywną energię, łagodzą stres i wzmacniają odporność organizmu.

Rubin

Rubin jest jednym z najcenniejszych kamieni szlachetnych używanych w jubilerstwie. To bardzo rzadki minerał o czerwonej barwie. Najbardziej poszukiwane i cenne są te okazy, które posiadają czerwoną barwę z lekkim niebieskim odcieniem. Rubiny są drogimi kamieniami szlachetnymi, bo są rzadkością. Od dawna ludzie wierzą w to, że rubin posiada właściwości zdrowotne, bo dodaje wigoru, dodaje energii i przynosi szczęście.

Szafir

Szafir jest rzadko występującym minerałem. Posiada niebieską barwę, lecz są też szafiry bezbarwne, pomarańczowe, czerwonawe, różowe, zielone, szare, brunatne, białe i czarne. Swoją barwę zawdzięczają domieszkom różnych minerałów. Ten szlachetny kamień zwany szafirem jest zwiastunem zdrowia, radości życia, spokoju i jasności umysłu.

Szmaragd

Szmaragd to poszukiwany i tym samym cenny kamień jubilerski. Posiadanie szmaragdu w biżuterii oznacza szczęście, płodność i piękno. Ponadto szmaragd łagodzi nerwy, dodaje pozytywnej energii i utrzymuje umysł w dobrej kondycji poprawiając pamięć i koncentrację. Wiele osób wierzy też w to, że oczyszcza on też organizm i zapobiega niektórym chorobom i infekcjom.

Perły

Perły cenione są przez ludzi od niepamiętnych czasów. Perły, to klejnoty powstające w małżach żyjących w słonej i słodkiej wodzie. Kolor pereł najczęściej jest biały, lecz może też być różowy, niebieski, brązowy, szary a nawet czarny. Barwy pereł uzależnione są od gatunku małży oraz rodzaju wody, w której małża żyje. Perły uważane są za produkt naturalnego pochodzenia organicznego. Perły posiadają niską twardość, lecz mimo to są odporne na zgniecenie. Kształty pereł mogą być różne, lecz najczęściej perły są okrągłe. Ich wielkość waha się od główki szpilki do gołębiego jaja.

Ludzie od wieków przypisywali perłom właściwości zdrowotne, jak wzmacniające układ nerwowy i układ kostny. Ponadto perły wspomagają wątrobę i nerki, oczyszczają organizm z toksyn, wspomagają w infekcjach i chorobach układu pokarmowego, hormonalnego i układu krążenia.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *