adobestock_559968340_wp

Ciąża to stan wyczekiwany przez wiele kobiet. Niemniej jednak często frustrujące jest to, z jak wielu czynności i rzeczy trzeba w tym okresie zrezygnować i ile z nich jest szkodliwych. Na szczęście są wyjątki. Dziś podpowiemy jakie zabiegi fryzjerskie można wykonać będąc w ciąży.

Czy można i czy warto farbować włosy w ciąży?

Będąc w stanie błogosławionym wiele kobiet zastanawia się, czy można farbować włosy w ciąży bezpieczniej. Otóż lepiej nie ryzykować z farbami z amoniakiem, który ma nie tylko silny zapach, ale również przenika do organizmu przyszłej mamy. Choć nie stwierdzono, by był szkodliwy dla płodu, to należy z produktów, w których składzie się znajduje, zrezygnować. Lepiej wybrać farby bez amoniaku z odżywką do włosów farbowanych w zestawie. Lekarze rekomendują, by nie decydować się na farbowanie w pierwszym trymestrze i warto ich posłuchać, bo w tych pierwszych tygodniach w największym stopniu kształtuje się dziecięcy organizm. Niemniej jednak farbowanie w ciąży nie jest złym pomysłem w drugim i trzecim trymestrze, szczególnie że można skorzystać na tym, że włosy w ciąży są mocniejsze i bardziej gęste dzięki większej aktywności estrogenów. Także w ciąży można zatem przejść swoistą metamorfozę i poprzez zmianę fryzury czy koloru włosów przygotować się do nowej roli, dla wielu kobiet najważniejszej w życiu, czyli roli mamy. 

Prostowanie i stylizowanie włosów – przygotuj się na wielki dzień

Wiele małżeństw decyduje się na porody rodzinne, a są i takie, które postanawiają uwiecznić moment porodu, czy to na zdjęciach, czy na filmie. Niezależnie od tego, co ostatecznie powstanie kobieta chciałaby mimo całego zmęczenia prezentować się dobrze. Na pewno poród ze znieczuleniem w tym pomoże, podobnie jak wiele nowoczesnych metod stosowanych przy porodzie. Oczywiście dostępne są one odpłatnie w prywatnych placówkach medycznych. Niemniej jednak niezależnie czy rodzisz w państwowym, czy prywatnym szpitalu możesz zadbać o fryzurę i jej ułożenie. Czy prostowanie włosów może zostać wykonane? To zależy czy jest to zwykłe prostowanie włosów prostownicą czy np. keratynowe prostowanie włosów. Choć w przypadku tego ostatniego generalnie nie ma przeciwwskazań, to jednak może się okazać, że wystąpi reakcja alergiczna, nawet wtedy gdy zabieg wykonywany był jeszcze przed ciążą. W czasie ciąży wiele składników uczula, inaczej niż wcześniej. Stąd specjalista w salonie fryzjerskim na pewno powinien zaproponować próbę uczuleniową. Oczywiście musisz też przekazać mu informację o ciąży, by mógł dobrać odpowiednie kosmetyki, które nie będą miały dodatkowo drażniących zapachów.   

Jak dbać o włosy po ciąży? 

Choć w ciąży można wykonywać wiele zabiegów fryzjerskich i włosy szczególnie na tym nie cierpią, gdyż są gęstsze, tak po ciąży można zaobserwować ich znaczny ubytek. Należy wiedzieć, że jest to całkowicie normalne. Muszą wypaść wszystkie te włosy, które normalnie by wypadły, ale z powodu wysokiej aktywności estrogenów dłużej pozostały na głowie. Nie trzeba zatem się tym przejmować. Oczywiście należy wyczesywać te włosy, a także stosować odpowiednie regenerujące maski i szampony. W tym przypadku również trzeba zwracać uwagę na skład, bo jeszcze mogą zdarzyć się uczulenia. Ponadto ma to istotne znaczenie, gdy karmi się dziecko piersią i chce się mieć pewność, że nic złego się nie stanie. Warto stawiać w pielęgnacji na naturalne oleje.  

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array