Siniat-budowa-scianki-dzialowej-z-plyt-gipsowo-kartonowych-nida

Płyty gipsowo-kartonowe to materiał, który bardzo często wykorzystywany jest do wykańczania różnego rodzaju wnętrz. Spowodowane jest to głównie szybkością tego typu prac oraz szerokim zastosowaniem opisywanych płyt. Jednym ze sposobów montażu płyt gipsowo-kartonowych jest ich montaż na tak zwanych plackach gipsowych. Jaki jest przebieg tego typu prac wykończeniowych? Szczegółowy opis poszczególnych kroków znajdziecie poniżej.

Przygotowanie powierzchni do montażu płyt gipsowo-kartonowych 

Pierwszym krokiem do przygotowania ściany do montażu płyt gipsowo-kartonowych jest ułożenie instalacji podtynkowej. Ważne jest także, aby powierzchnię ściany dokładnie oczyścić z pyłu. Następnie już można przystąpić do gruntowania ściany. Czynność ta służyć ma wyrównaniu chłonności podłoża. Wiele przydatnych porad znajdziesz też na stronie https://www.siniat.pl/pl-pl.  

Po tym pozostaje odczekać chwilę, aby grunt w pełni wysechł. Kolejne etapy obejmują już między innymi przycinanie płyt do odpowiednich wymiarów oraz ich przyklejanie do ściany. O szczegółach przeczytacie poniżej. 

Montaż płyt gipsowo-kartonowych na plackach gipsowych 

Przy docinaniu płyt gipsowo-kartonowych do odpowiednich wymiarów warto pamiętać również o wycięciu w nich otworów na gniazdka elektryczne. Następnym etapem jest przygotowanie specjalnego kleju gipsowego oraz nałożenie go w formie placków na wcześniej przygotowaną powierzchnię.  

Odległości pomiędzy poszczególnymi plackami oraz rzędami placków są ściśle określone. Przykładowo dla płyt gipsowo-kartonowych o grubości 9,5 mm rozstaw pomiędzy rzędami placków powinien wynosić 400 mm, zaś w przypadku płyt o grubości 12,5 mm – 600 mm. Teraz wystarczy już tylko przykleić płyty do podłoża, skontrolować ich położenie za pomocą poziomicy oraz wykonać spoiny pomiędzy płytami gipsowo-kartonowymi. I gotowe! 

Related Posts

1 Komentarzy

  • Patryk
    13 października 2021

    brzmi jak szybka i prosta robota, ale samemu ciezko to ogarnac niestety

Average
5 Based On 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *