cosmetics-4645407_1280

Oczy to one zdradzają, co kryje dusza i w jakim nastroju jest druga osoba. Często w pierwszej chwili zwracamy uwagę na okolicę oczu. To one na twarzy przykuwają uwagę drugiej osoby. Dlatego też szukamy rozwiązania, aby zamaskować cienie, sińce czy podkrążone oczy. Co jest ich przyczyną i jakie są sposoby na ich zamaskowanie? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Dlaczego pojawiają się cienie pod oczami? 

Cienie pod oczami inaczej nazywane są też sińcami i niekiedy mylone z workami pod oczami. Zmagają się z nimi zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Mogą pojawić się na twarzy w każdym wieku – jako skutek przemęczenia, niewyspania, ale nie tylko. Genetyka i anatomia mają także znaczenie. Skóra okolicy oczu jest najcieńsza w porównaniu do innych obszarów ciała. Z tego też względu uwidaczniają się tutaj naczynia krwionośne zlokalizowane tuż pod skórą. Dodatkowo w rejonie doliny łez jest bardzo uboga w tkankę tłuszczową. Objawia się to tym, że pod oczami zauważamy ciemną, siną skórę i mamy ochotę to zakamuflować. 

Jak dobrać korektor pod oczy? 

Szybkim sposobem na zamaskowanie cieni pod oczami będzie zastosowanie korektora do twarzy. Wybór odpowiedniego nie zawsze jest prosty, ponieważ dostępnych mamy wiele różnych korektorów i można się pogubić. Na co zwrócić uwagę? Wyróżniamy kilka rodzajów kolektorów do twarzy. To, co je różni, to formuła, wykończenie i właściwości. Są też płynne, w kompakcie, w sztyfcie, a nawet pudrze oraz rozświetlające, matujące, kamuflujące i nawilżające. Z pewnością nie każdy z nich odpowiedni będzie do cienkiej i delikatnej okolicy oczu. Warto postawić na kosmetyk, który przykryje zasinienia, ale nie będzie obciążał skóry. Lekka konsystencja i właściwości pielęgnacyjne to cechy dobrego korektora pod oczy. Zawierają one składniki poprawiające krążenie krwi oraz witaminy i ekstrakty roślinne. Taki rodzaj kosmetyku sprawdzi się szczególnie na co dzień. Jeśli chodzi o kolor, to korektor do twarzy powinien być w tym samym odcieniu co podkład lub o ton jaśniejszy. Fajny rozwiązaniem są też takie, które w składzie zawierają odbijające światło pigmenty i drobinki. Pozostawiają na skórze subtelną warstwę, która dodaje cerze promiennego blasku. Jeśli jednak problem jest dość zaawansowany i potrzebą jest mocniejsze krycia, wówczas postawić można na produkt o właściwościach kamuflujących, czyli silnie kryjących. Należy jednak pamiętać o kilku zasadach stosowania takich korektorów. 

Jak stosować korektor pod oczy?

Przesuszona skóra, zbierający się korektor w załamaniach skórnych, podkreślone kurze łapki – to efekty, których nie chcemy. Jak więc stosować korektor, aby wyglądał estetycznie? 

Oczywiście kluczem do pięknie wyglądającego korektora pod oczami będzie pielęgnacja twarzy. Należy zawsze pamiętać o nawilżeniu poprzez stosowanie kremu pod oczy. Często takie kosmetyki oprócz składników nawilżających, takich jak kwas hialuronowy czy ceramidy, zawierają także kofeinę, wyciąg z kasztanowca, peptydy, koenzym Q10 i wiele innych. Poprawiają one krążenie krwi, dzięki czemu sińce stają się mniej widoczne, a przy okazji działają także anti-aging. Na tak przygotowaną skórę rano można zaaplikować cienką warstwę korektora pod oczy. Nie zaleca się, aby w tym obszarze nakładać podkład. W celu przedłużenia trwałości makijażu obszar pod oczami można zabezpieczyć przy pomocy pudru. Korektor utrzyma się na wiele godzin, a ryzyko zebrania się go w zmarszczkach mimicznych zostanie zminimalizowane.

Szeroki wybór korektorów do twarzy, w tym także idealnych pod oczy, znajdziecie w internetowym sklepie Topestetic z wyselekcjonowanymi dermokosmetykami pod linkiem: https://www.topestetic.pl/korektor-do-twarzy 

Kosmetyki do demakijażu 

Nieodłącznym elementem makijażu jest jego demakijaż wieczorem. Pozwala on usunąć wszelkie zanieczyszczenia nagromadzone na skórze w ciągu dnia i resztki makijażu. Tylko oczyszczona skóra jest przygotowana do dalszych etapów pielęgnacji. Aby zrobić to skutecznie, warto wdrożyć dwuetapowe oczyszczanie skóry. W pierwszym etapie potrzebny będzie kosmetyk o tłustej formule np. olejek oczyszczający, masło, balsam myjący. Rozpuszczają one nawet wodoodporne podkłady, korektory oraz kremy SPF. Po kontakcie z wodą zamieniają się w emulsję. Jednak konieczne jest użycie drugiego produkty na bazie wody w formie żelu lub pianki do ponownego umycia twarzy. Ten etap pozwoli na doczyszczenie skóry. Jest to nic innego, jak dwuetapowe oczyszczanie twarzy, które szczególnie sprawdzi się w wieczornej pielęgnacji.

Klikając w link https://www.topestetic.pl/kosmetyki-do-demakijazu znajdziecie rewelacyjne kosmetyki do demakijażu. 

Walcząc z cieniami pod oczami, w pierwszej kolejności postawcie na dobry sen, zdrową dietę i odpowiednią pielęgnację skupiającą się na obszarze oczu. To oczy szczególnie przykuwają uwagę drugiej osoby, dlatego warto dbać o tę delikatną okolicę twarzy. Kiedy trzeba w szybki sposób zakamuflować te „mankamenty”, skutecznym kosmetykiem będą korektory pod oczy.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Array